poniedziałek, 24 marca 2008

Smętowo. Dominika wywalczyła srebro

16 marca w Kwidzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Przełajowych. Wystartowała w nich najlepsza sportsmenka gminy - lekkoatletka Dominika Główczewska, reprezentująca barwy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. W silnie obsadzonym biegu seniorek zajęła ona II miejsce na dystansie 4 km tuż za Katarzyną Kowalską z Vectry Włocławek - młodzieżową mistrzynią Europy z 2007 r. w biegu 3 km z przeszkodami.


Jest to duże osiągnięcie tej młodej, perspektywicznej zawodniczki. Co ciekawe, tydzień przed Mistrzostwami dziewczyny "starły" się w Ogólnopolskim Biegu Przełajowym w Skórczu, gdzie równie zacięcie walczyły o pierwszą lokatę, wtedy również wygrała Kowalska.

Dominika specjalizuje się w biegach średnich (800 m, 1500 m). Udział w biegach przełajowych traktuje jako przetarcie do sezonu oraz oderwanie się od codziennych treningów. Chociaż, jak sama przyznaje, w tym roku było inaczej. Po wielkim sukcesie, jaki odniosła w grudniu zeszłego roku (podczas drużynowych Mistrzostw Europy Dominika jako druga z zawodniczek polskich w dużym stopniu przyczyniła się do zdobycia przez Polki brązowego medalu), traktuje przełaje bardziej poważnie.

Zawodniczka jest już kilkukrotną medalistką mistrzostw Polski, począwszy od kategorii juniorki do seniorki. Jej kariera przebiega we właściwy sposób. Dominika ma ogromne szanse, by w przyszłości reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Gdyby tak się stało, mieszkanka Smętowa byłaby pierwszą olimpijką z gminy Smętowo.

Z bliższych planów sportowych dowiadujemy się, że Dominika w maju wyjeżdża na zgrupowanie do Włoch (Predazzo), na którym będzie szlifowała formę do rozpoczynającego się w czerwcu nowego sezonu.
Przygotował: Karol Nowakowski

Zdjęcia z zawodówz bieganie.plNa początku biegu wszystkie dziewczyny w równej stawce


Na drugim okrążeniu słynnąca z "ostrego" tempa Kowalska poszła do
przodu, Dominika za jej plecami


Widać dużą przewagę czołówki nad pozostałymi rywalkami


Dominika cieszy się ze zdobycie wicemistrzostwa kraju
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz