środa, 28 lipca 2010

Amatorskie rozgrywki o puchar Patrona GOKSiR

W minioną sobotę (24 lipca) na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym rozegrano Amatorski Turniej Szóstek Piłkarskich im. Stanisława Muchy. Na szczęście deszcz nie przeszkodził w rozegraniu turnieju, w którym udział wzięło 6 drużyn reprezentując m.in. Leśną Janię, Starogard Gdański i oczywiście Smętowo Graniczne. Turniej był jedną z wielu propozycji miejscowego GOKSiR-u na okres wakacji.Na uroczystość otwarcia przybyła p. Wójt Zofia Kirszenstein, która życząc wszystkim piłkarzom sukcesów, przybliżyła także sylwetkę patrona imprezy, pierwszego dyrektora GOKSiR Stanisława Muchę. Pod tablicą upamiętniającą jego dokonania, złożono symboliczną wiązankę i znicz.

Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy Dryżyną "Onir" Starogard Gdański,
a zespołem gospodarzy "Dziady" Smętowo. Zacięta walka do ostatniej minuty wróżyła zwycięstwo starogardzianom, którzy przez rundę eliminacyjną przeszli jak błyskawica. Jednak smętowiacy ostrymi zrywami w ostatnich 2 minutach strzelili dwa gole doprowadzając do remisu 3:3. Wszystko rozstrzygnęły więc szalenie stresujące rzuty karne,
w których stosunkiem 2:1 wygrała drużyna ze stolicy powiatu. W tzw. "małym finale"
w walce o III m-ce drużyna "Młodzieżówki" ze Smętowa walczyła ze strażakami z Leśnej Jani. Ci drudzy musieli uznać jednak wyższość ambitnych graczy ze Smętowa, którzy wygrali 3:0. Piąte miejsce w turnieju przypadło "Pogoni" Smętowo, która w meczu z LLKS Smętowo zwyciężyła 4:2.

Królem strzelców został Jarosław Bartosik, który zanotował 6 trafień do bramek przeciwników. Sędziowie turnieju p. Franciszek Bieliński i Grzegorz Osojca zgodnie przyznali statuetkę dla najlepszego Remigiuszowi Otta. Zdecydowali także, że najsympatyczniejszą drużyną został team LLKS Smętowo.Za miejsca na podium drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a dla wszystkich czekały nagrody rzeczowe ufundowane przez GOKSiR oraz Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Na zmęczonych, ale szczęśliwych zawodników czekał poczęstunek w formie gorących kiełbasek.

Przypominamy, że już w sobotę na terenie ośrodka GOKSiR kolejny turniej piłkarski, tym razem drużyn ligowych. Turniej rozpoczyna się o godz. 14.00. Natomiast od 15.00 rozpocznie się "Piknik Wakacyjny", podczas, którego także sporo atrakcji m.in. baseny wodne dla dzieci, darmowe przejażdżki kładem i trampolina, III wyścig rowerowy "Smętowska Ziemia", kabaret "Było ciężko, będzie lżej" oraz dyskoteka dla dorosłych.


O patronie GOKSiR:

Stanisław Mucha - pierwszy dyrektor GOKSiR.

Urodził się 14.04.1950r. w Kopytkowie. Wychował się w Starej Jani. W pobliskiej Kościelnej Jani ukończył Szkołę Podstawową, a szkołę średnią, technikum rolnicze, skończył
w Nowym Stawie. W 1975r. objął stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, które pełnił aż do swojej tragicznej śmierci
w maju 1995r.

Był człowiekiem bardzo aktywnym społecznie, dobrym organizatorem. Dużo czasu
i pracy poświęcał szczególnie młodzieży, która często zwracała się do niego ze swoimi problemami. Był wesoły i uczynny, z każdym porozmawiał, a jak trzeba było to pomógł, albo doradził.

Angażował się w to, co robił. Organizował wiele imprez kulturalno-rozrywkowych, które sam prowadził. Często zapraszał znane osoby m.in. Eleni, Marka Kotańskiego, Władysława Komara, a także Pawlaka z "Samych Swoich", czyli Władysława Kowalskiego. To jego osiągnięcia dla rozwoju na rzecz kultury i sportu w naszym lokalnym środowisku upamiętniono nadając na mocy uchwały Rady Gminy jego imię Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym. Miało to miejsce w roku 1996.


Karol Nowakowski


ZDJĘCIA


OSP Leśna Jania


Dziady Smętowo - II m-ce w turnieju


Gratulacje po meczu


LLKS Smętowo - VI m-ce w turnieju


Młoda Pogoń Smętow o- V m-ce w turnieju


Młodzieżówka Smętowo - III m-ce w turniejuNajlepszy brmakarz - Remigiusz Otta ze StarogarduRzuty karneStatuetka dla najlepszego strzelca - Jarosław Bartosik - 6 goli!Zwinność bramkarzy była na wysokim poziomieZwycięzcy - drużyna Onir Starogard


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz