niedziela, 11 lipca 2010

Z POLICJI. WPADŁ NIELETNI GRAFFICIARZ

Starogard Gdański, 09 lipca 2010r.


STAROGARD GD. - WPADŁ NIELETNI GRAFFICIARZ

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zatrzymali nieletniego grafficiarza, który w ostatnim czasie zniszczył m. in. wiele elewacji bloków na terenie Starogardu. Nieletni jest już objęty nadzorem kuratora, teraz po raz kolejny zajmie się nim sąd rodzinny.

Wczoraj po południu (8.07) policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii starogardzkiej komendy policji zatrzymali 16-letniego mieszkańca Starogardu, który w kwietniu bieżącego roku, malując sprayem zniszczył 10 elewacji budynków mieszkalnych oraz obiektów handlowych przy Al. Wojska Polskiego.
16-latek był już wcześniej notowany za łamanie prawa. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem rodzinnym i odpowie za zniszczenie mienia.
Policjanci ustalają czy nieletni ma na swoim koncie inne podobne czyny.
Starogard - ZAMIAST TELEFONU, NOC W POLICYJNYM ARESZCIE

W policyjnym areszcie minioną noc spędził 55-letni starogardzianin, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu, próbował zawrzeć umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz wyłudzić telefon komórkowy. Do zawarcia umowy nie doszło, a mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. godz. 17.00 w jednym z salonów telefonii komórkowej na terenie Starogardu, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który dysponując fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu, próbował zawrzeć umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz wyłudzić telefon komórkowy w promocyjnej cenie. Niedoszły abonent został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut. Za przestępstwo oszustwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzą również źródło pochodzenia fałszywego zaświadczenia oraz czy zatrzymany 55-latek już wcześniej dokonywał przestępstw.

sierż. sztab. Angelika Kreft
KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz