poniedziałek, 5 lipca 2010

Kronika strażacka - 28.06 - 4.07.2010 r.


Starogard Gdański, 2010-07-05Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 28.06.2010 - 04.07.2010r.


29.06.2010 r., Linowiec, droga powiatowa 2707G - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano autobus i samochód osobowy uczestniczące w wypadku drogowym. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby podróżujące samochodem osobowym Audi. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pomocy przedmedycznej
2 poszkodowanym udzielili ratownicy z karetki Pogotowia Ratunkowego. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. W trakcie działań ratowniczych u jednej z uczestniczek zdarzenia (kierująca Audi) wystąpiły silne bóle głowy. Zadysponowano na miejsce zdarzenia kolejną karetkę Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie prowadzenia działań do ratowników zgłosiła się osoba przewożąca do szpitala poszkodowanego mężczyznę z urazem goleni. Uraz był spowodowany piłą motorową. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej. Mężczyznę z urazem goleni oraz kierującą Audi przekazano obsłudze drugiej karetki pogotowia. Ruchem drogowym kierowano wahadłowo. Po czynnościach dochodzeniowych Policji z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


01.07.2010 r., Godziszewo, droga wojewódzka nr 222 - wypadek drogowy

O godzinie 17.04 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Godziszewie na drodze wojewódzkiej nr 222. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym (Honda Civic i VW Golf). Osoby jadące pojazdami znajdowały się poza nimi. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Ratownicy OSP udzielili medycznej pomocy przedlekarskiej kierowcy samochodu VW Golf, którego następnie przekazano obsadzie karetki Pogotowia Ratunkowego. Odłączono akumulatory w pojazdach. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych jezdnię posprzątano z pozostałości powypadkowych oraz za pomocą sorbentu i neutralizatora usunięto rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów. Uszkodzone pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej.


03.07.2010 r., Łążek, gmina Zblewo - pożar sterty chrustu

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palący się chrust na powierzchni ok. 60 m2. Właściciel chrustu starał się samodzielnie ugasić płomienie i doznał oparzeń przedramienia i czoła. Ratownicy OSP podjęli czynności gaśnicze i jednocześnie udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej stosując opatrunki żelowe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowaną przekazano służbie medycznej.


04.07.2010 r., Zblewo, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy

O godzinie 19.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Zblewie na drodze krajowej nr 22. Na miejscu zdarzenia zastano ranną kobietę, która wywróciła się na jezdnię jadąc motorem ocierając się o samochód VW Caddy. Ratownicy zabezpieczyli teren działań oraz udzielili medycznej pomocy przedlekarskiej poszkodowanej kobiecie. Kobietę przekazano obsadzie Pogotowia Ratunkowego. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


W ubiegłym tygodniu jednostki straży pożarnej gasiły 3-krotnie pożary poszycia leśnego (Frank, Kamienna Karczma, Czarna Woda) oraz wyjeżdżały 13 razy do usuwania agresywnie zachowujących się owadów.Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz