sobota, 10 lipca 2010

Kolonijne wspomnienia z Ustki - 1

Aż 44 dzieci uczestniczyły w koloniach z GOKSiRem, które w tym roku zostały zorganizowane z przepięknej miejscowości Ustka w dniach od 26 czerwca do 8 lipca. Piękna pogodna, mnóstwo atrakcji i moc emocji towarzyszyły uczestnikom przez wszystkie dni pobytu.

Program kolonii był bardzo zróżnicowany. Obejmował zajęcia sportowe, kulturalne, wycieczki krajoznawcze i zajęcia edukacyjne. Odwiedziliśmy muzeum minerałów, muzeum historii chleba oraz jedną ze starszych nadmorskich latarni. Pobyt nad morzem nie mógł się obejść bez rejsu wielkim pirackim statkiem o nazwie DRAGON. Dużo przygód przeżyły dwie grupy podczas wieczornej gry w podchody.

Tak wspaniały wypoczynek musiał się zakończyć chrztem kolonijnym, podczas którego koloniści musieli wykazać się sporą wytrwałością, przejść wiele prób i zadań, które przygotowała kadra obozu. Po uroczystym mianowaniu uczestników na kolonistę każdy otrzymał pamiątkowy medal. Wręczono także sporo nagród w rywalizacji tzw. turnieju kolonijnego w skład, którego weszło kilka ciekawych konkurencji: logo zespołu, taniec do wybranego utworu, konkurs kulinarny, moda plażowa, rugby w wodzie, turniej siatkówki
i tenisa stołowego, kalambury, zamek z piasku i przeciąganie liny.

Świetna zabawa towarzyszyła wszystkim także podczas dyskotek. Na jednej z nich wybraliśmy Miss i Mistera naszych kolonii, którzy później podczas chrztu przeżyli swój pierwszy ślub kolonijny. Szczęśliwą parą byli: Jagoda Chrzanowska i Oskar Garbulski.

Warto dodać, że kolonie zostały dofinansowane w dużym stopniu przez "Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży" z Warszawy. Pamiętamy Mariana Woronina, który odwiedził miejscowy Zespół Kształcenia i Wychowania w ramach spotkań
z olimpijczykami. Ta obecność zaowocowała realizacją tego projektu i owocną współpracą podczas organizacji Czwartków Lekkoatletycznych, które właśnie Marian Woronin (do czerwca tego roku najszybszy biały sprinter 100m - 10.00) prowadzi od 16 lat.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach naszych kolonii - naprawdę warto!!!

Pełną galerię zdjęć z kolonii można będzie ujrzeć na stronie GOKSiR: www.goksirsmetowo.pl, na którą serdecznie zapraszamy.

(kn)


ZDJĘCIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz