poniedziałek, 19 lipca 2010

Kronika strażacka - 12.07 - 18.07.2010 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń

za okres od 12.07 - 18.07.20101. 15.07.2010 Borzechowo- pożar poszycia leśnego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się poszycie lasu na powierzchni ok. 500m2. Zastęp SLKw z OSP Czarna Woda pierwszy przystąpił do gaszenia poszycia przy użyciu łopat oraz oznakował drogę dojazdu dla dojeżdżających zastępów. Po przybyciu na miejsce zastępów gaśniczych z OSP Zblewo i OSP Lubichowo ratownicy podali 2 prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się poszycie. Po przygaszeniu pożaru, przekopana pogorzelisko przy użyciu łopat i obficie przelano wodą.


2. 16.07.2010 Kleszczewo Kościerskie droga pow.2703- wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf po uderzeniu w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem przebywała na zewnątrz pojazdu. Ratownicy OSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, którą przekazali do przybyłej karetki pogotowia. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzony pojazd załadowano na lawetę oraz uprzątnięto miejsce zdarzenia z zabrudzeń powypadkowych. Działania zakończono.


3. 17.07.2010 Markocin- pożar poszycia lasu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się poszycie leśne po zerwanej linii energetycznej wysokiego napięcia. Na miejscu zdarzenia znajdował się leśniczy leśnictwa Cisowa Góra. Zabezpieczono teren działań. Zakład Energetyczny Starogard Gdański odłączył prąd na zerwanej linii energetycznej wysokiego napięcia i wysłał na miejsce zdarzenia ekipę Pogotowia energetycznego. Następnie ratownicy OSP Osiek oraz Skórcz podali trzy prądy wody w natarciu na palące się poszycie leśne. Pożar ugaszono. Pogorzelisko przelano wodą. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne przystąpiło do naprawy zerwanej linii energetycznej.


4. 18.07.2010 Jabłowo - pożar stodoły

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano objęty pożarem cały budynek stodoły. Zabezpieczono teren działań. Pogotowie Energetyczne na polecenie KDR odłączyło dopływ energii elektrycznej na terenie działań. Podano sześć prądów wody w natarciu na palącą się stodołę .Po lokalizacji pożaru rozebrano elementy drewniane budynku grożące zawaleniem i przystąpiono do przelewania palących się balotów słomy i siana. Zasilanie wodne pojazdów zbudowano z jeziora odległego od pożaru o około 200m, za pomocą motopomp pożarniczych.


Ponadto jednostki Straży Pożarnej 26 razy brały udział w zdarzeniach związanymi z usuwaniem gniazd os i kokonów pszczół. Oraz 22 w zdarzeniach związanych z gwałtownymi załamaniami pogody (pompowanie wody, usuwanie połamanych drzew i konarów)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz