niedziela, 4 lipca 2010

Z POLICJI. PASAŻER Z AMFETAMINĄ W BUCIE. INNE

Starogard Gd. dnia 02.07.2010r.


PASAŻER Z AMFETAMINĄ W BUCIE

Wczoraj po południu kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali w policyjnym areszcie 19-letniego mieszkańca Kociewia, który ukrywał w bucie amfetaminę. Mężczyzna był pasażerem zatrzymanego do kontroli drogowej volkswagena. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz.: 17.20 kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej czarnego volkswagena. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że w samochodzie tym mogą znajdować się narkotyki.

Samochodem podróżowało trzech mężczyzn w wieku 31, 20 i 19 lat. Wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości narkotykowej funkcjonariusze znaleźli u najmłodszego z mężczyzn woreczek z białym proszkiem. Jak wykazał tester była to amfetamina. Pasażera pojazdu ukrywał narkotyk w bucie.
Niebawem mieszkaniec powiatu starogardzkiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Starogard Gd. dnia 01.07.2010r.

OD SĄSIEDZKIEJ AWANTURY DO JAZDY W STANIE NIETRZEŹWYM


Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego aż dwukrotnie interweniowali pod tym samym adresem w sprawie awantury sąsiedzkiej. Za drugim razem funkcjonariusze zatrzymali jednego z uczestników sporu, bo ten mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie wracał rowerem do domu.

Wczoraj przed południem dyżurny starogardzkiej komendy w niespełna godzinę aż dwukrotnie musiał wysłać radiowóz pod ten sam adres. Powodem interwencji były dwa zgłoszenia o awanturze pomiędzy sąsiadami.

Udający się na powtórną interwencję policjanci zauważyli jednego z uczestników sporu, który wracał rowerem do domu. Funkcjonariusze doskonale wiedzieli, że jadący jednośladem 56-latek jest nietrzeźwy poniewż spotkali się z nim pół godziny wcześniej rozwiązując sąsiedzkie nieporozumienia.

Podczas badania alkomatem okazało się, że kłótliwy cyklista jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niebawem odpowie on przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do roku pozbawienia wolności. Ponadto do zwaśnionych sąsiadów dotrze dzielnicowy, który pomoże rozwiązać konflikt.


Starogard Gd. dnia 01.07.2010r. ZAPARKOWANY VOLKSWAGEN POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ

Policjanci ze Skórcza wyjaśniają okoliczności dość nietypowego wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj w Smętowie Granicznym na ulicy Sportowej. Osobowa skoda uderzyła w zaparkowanego volkswagena, a ten pchnięty siłą uderzenia potrącił rowerzystę. Cyklista z obrażeniami ciała trafił szpitala.

Wczoraj kilka minut po godz.: 19.00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty. Do zdarzenia doszło w Smętowie Granicznym na ulicy Sportowej.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 32-letni kierowca osobowej skody po wyjechaniu z łuku drogi najechał na krawężnik i stracił panowanie nad pojazdem.

Octavia wpadła w poślizg, zjechała na drugą stronę drogi, gdzie uderzyła w stojącego na poboczu volkswagena. Siła tego uderzenia była na tyle duża, że zaparkowany golf został pchnięty do tyłu i potrącił 47-letniego rowerzystę. Cyklista w wyniku uderzenia przewrócił się. Kierujący jednośladem mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Wiadomo już, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci ze Skórcza. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.Starogard Gd. dnia 01.07.2010r.


ZATRZYMANO 3 POSZUKIWANE OSOBY

Minionej doby policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali aż 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Dwóch z mężczyzn trafiło do aresztu śledczego, a trzeci poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu. Do tych zatrzymań przyczynili się kryminalni, dzielnicowi oraz funkcjonariusze z posterunku w Skórczu.

Wczoraj policjanci ze Skórcza oraz starogardzcy kryminalni i dzielnicowi zatrzymali na terenie powiatu aż 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby.

Jako pierwszy zatrzymany został 46-letni mieszkaniec gminy Osiek. Był on poszukiwany przez komornika sądowego w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Legitymowany mężczyzna został zatrzymany po tym, jak policjanci ze Skórcza sprawdzili jego dane w policyjnych kartotekach.

Kolejna zatrzymana osoba to 43-letni mieszkaniec Starogardu. Mężczyzna był pasażerem zatrzymanego do kontroli drogowej forda. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że legitymowany przez kryminalnych mężczyzna poszukiwany jest przez starogardzki sąd. Został zatrzymany i osadzony w miejscowym areszcie śledczym.

Do ostatniego zatrzymania doszło ok. godz.: 21.50 w Starogardzie. Wówczas w piwnicy znajdującego się na terenie miasta budynku dzielnicowi zatrzymali kolejną poszukiwaną osobę. Tym razem w ręce miejscowych funkcjonariuszy wpadł 28-letni mieszkaniec Starogardu. Był on poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci wykonali dyspozycję sądu.

Są to kolejne w tym roku pozytywnie zakończone przez policję poszukiwania. Prawie każdego dnia funkcjonariusze z tej jednostki zatrzymują poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby.

Starogard Gd. dnia 30.06.2010.

UKRADŁ PORTFEL

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 28-latka, który zabrał pozostawiony na automacie do gier portfel. Do kradzieży tej doszło w poniedziałek wieczorem na terenie Starogardu. Jeszcze tego samego dnia nieuczciwy znalazca trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży cudzego mienia. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek o godz. 22.00 dyżurny starogardzkich policjantów otrzymał informację o kradzieży portfela, w którym znajdowały się dokumenty i pieniędzy w kwocie ponad 3 tys. zł.

Jak ustalił przyjmujący zgłoszenie policjant do kradzieży doszło w jednym ze starogardzkich lokali, po tym jak grający na automacie do gier mężczyzna pozostawił na nim swój portfel. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze dotarli do zapisów z monitoringu i ustalili rysopis mężczyzny, który ukradł pozostawiony bez opieki portfel.

Policjanci w niespełna godzinę od zgłoszenia wytropili i zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszał się sprawca kradzieży. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni odzyskali część z utraconych pieniędzy.

Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty kradzieży cudzego mienia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Marcin Kunka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz