sobota, 17 lipca 2010

Młodzi z konkursu MAM TALENT wystąpią na festynie

W pierwszym dniu XII festynu Kociewskiego (24 lipca) wystąpi młodzież ze szkoły w Zblewie. Ten debiut w imprezie, podczas której wystąpią znani, również i profesjonalni wykonawcy, będzie możliwy dzięki majowej imprezie, jaka odbyła się w szkole w Zblewie pod nazwą "MAM TALENT". Przedstawiamy tu młodych wykonawców, którzy zdobyli sobie prawo występu na festynie.
MAM TALENT


Dnia 31 maja 2010 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie odbył się III Finał Szkolnego Przeglądu "Mam Talent 2010."

Organizatorami tej imprezy byli nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie: Blandyna Czaja, Halina Jaworska i Jacek Gadecki.


Program ma na celu zaprezentowanie lokalnej społeczności mnogości i różnorodności talentów, którymi obdarzeni są uczniowie naszej szkoły.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Zblewo Krzysztof Trawicki, przewodniczący Rady Gminy Janusz Trocha oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Czesław Kuczkowski. Nie mogło oczywiści zabraknąć Dyrekcji naszej szkoły oraz najwierniejszych fanów młodych artystów, czyli rodziców.

A było kogo oklaskiwać! Występy odbyły się w następujących kategoriach: taniec zespołowy, taniec indywidualny oraz jeden duet taneczny, śpiew solowy oraz zespołowy, występy instrumentalne, a także jeden instrumentalno-wokalny. W tym roku po raz drugi miał też miejsce występ kabaretowy.

W kategorii zespołów tanecznych zaprezentowali się: debiutujący zespół z klasy IIIa szkoły podstawowej, zespół INFINITY z klasy Vb SP, zespół DANCE CLUB z klasy Va SP, zespół MIX% z kl. Ia gimnazjum, INCORECT LADYS z kl. Ic G, mini formacja STEP DOWN z kl. IIa G.

W kategorii solistów swoje tańce zaprezentowały: Wiktoria Różańska i Karolina Freitag, obie z kl. Va, a taneczny duet o nazwie PLAY utworzyli Karolina Jędrzejewska i Artur Toubner z kl. IIa G.

Talentem wokalnym pochwalili się: Klaudia Swalińska, Weronika Miętka i Paulina Redzimska z kl. VIb SP, Magdalena Klejna kl. Ia G, Angelika Podwojska kl. IIb G, Aleksandra Blok kl. IIIb G, Monika Marks i Elżbieta Skwierawska, obie z klasy IIa G.

Zespoły wokalne to: WNUCZĘTA z kl. 4b SP oraz ALE BABKI, którego siedmioosobowy skład stanowiły uczennice od kl. 4 SP do III G.

Oprawę instrumentalną z wokalem połączyła umiejętnie Karolina Jędrzejewska.

Niektórzy posiadają tak rozliczne talenty, że prezentowali się kilkakrotnie. Tak było w przypadku Angeliki Podwojskiej, która oprócz śpiewu wykazała się kunsztem gry na fortepianie, a Magdalena Klejna na skrzypcach oraz w tańcu zespołowym.

Talentu komicznego nie można odmówić kabaretowi ADHD złożonego z uczniów kl. VIb.

Jak widać, było w czym wybierać i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był to już III przegląd, a poziom każdego jest wyższy, więc z niecierpliwością czekamy na następny.

Blandyna Czaja

Foto: Jacek Gadecki

ZDJĘCIA
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz