poniedziałek, 26 lipca 2010

Kronika strażacka - 19.07 - 25.07.2010 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń

za okres od 19.07 - 25.07.201019.07.2010 jeź. Płaczewo - poszukiwanie ciała topielca

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy JRG oraz OSP wznowiły poszukiwania mężczyzny w wieku 29 lat, który prawdopodobnie utonął w jeziorze. Zabezpieczono teren działań. Ratownicy przy użyciu bosaków przeszukiwali dno jeziora z łodzi wiosłowych. Ciało topielca odnaleziono i przetransportowano na brzeg. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadził Prokurator oraz Policja. Akcje zakończono.


21.07.2010 Skarszewy ul. Starogardzka 14 - pożar budynku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ogień i dym wydobywający się z okien pomieszczenia kuchennego budynku gastronomicznego, Ratownicy w sprzęcie ODO po potwierdzeniu odłączenia prądu przez zakład energetyczny podali 1 prąd wody w natarciu przez okno do wnętrza budynku i 1 w natarciu wewnętrznym na pomieszczenie kuchenne. Jednocześnie sprawdzono czy w pomieszczeniach nie przebywają ludzie - osób nie stwierdzono. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do oddymienia pomieszczeń budynku przy użyciu wentylatora oddymiającego oraz do częściowej rozbiórki poszycia stropu z płyt gipsowych celem sprawdzenia czy pożar nie rozprzestrzenił się na konstrukcję dachu. Pożar ugaszono.


22.07.2010 Jabłowo droga woj.222 - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu na pasie jezdni, Fiat przewrócony na bok. Osoby poruszające się pojazdami znajdowały się na zewnątrz i były opatrywane przez obsadę karetki pogotowia z Tczewa, która najechała na zdarzenie. Ruch pojazdów zablokowany w obu kierunkach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w obu pojazdach oraz na ograniczono wyciek płynów technicznych z pojazdów. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochody załadowano na lawety pomocy drogowej a jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.


24.07.2010 droga woj. 214 Drewniaczki-Skórcz- wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym na łuku drogi. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby w tym dziecko. Kierujący samochodem Daewoo Tico w wyniku zderzenia został uwięziony wewnątrz pojazdu. Pogotowie ratunkowe przybyło wraz z zastępami OSP Skórcz i Wielki Bukowiec. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielili ratownicy z karetki pogotowia . Strażacy przystąpili do uwalniania osoby uwięzionej w Tico przy użyciu między innym sprzętu hydraulicznego. Przybyła policja kierowała ruchem drogowym w sposób wahadłowy. Do szpitala zabrano trzy osoby. Po czynnościach dochodzeniowo- śledczych policji uszkodzone pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej. Jezdnię uprzątnięto. Działania zakończonoPonadto jednostki Straży Pożarnej 11 razy brały udział w zdarzeniach związanymi z usuwaniem gniazd os i kokonów pszczół. Oraz 7 w zdarzeniach związanych z gwałtownymi załamaniami pogody (pompowanie wody ,usuwanie połamanych drzew i konarów)
Sporządził. st.ogn. Marek PańcierzyńskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz