niedziela, 9 września 2012

ANETA OSOWSKA. Wakacje 2012 z Gminnym Ośrodkiem Kultury

Podczas tegorocznych wakacji przez dwa miesiące spędzało z Gminnym Ośrodkiem Kultury około 50 dzieci. Prowadziliśmy różne zajęcia w tym także zajęcia z tenisa stołowego. Wyświetlane były bajki oraz seanse filmowe. Dzieci również brały udział w licznych grach i zabawach.

O tym że udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy nad jeziorem, mogli się przekonać uczestnicy wakacji spędzający czas w Gminnym Ośrodku Kultury...

Świetlica nasza była i jest czynna od poniedziałku do piątku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty oparte o różne techniki tworzenia i zdobienia biżuterii za pomocą koralików, półfabrykatów jak również modeliny. Warsztaty pokazały wszystkim uczestnikom zajęć, jak samodzielnie wymyślić i własnoręcznie wykonać piękne świecidełka. Biżuteria sprawiła wiele radości uczestnikom warsztatów, każdy wykonał biżuterie według własnego projektu, którą mógł zabrać ze sobą do domu, jako prezent z naszych zajęć.

Zorganizowaliśmy dla dzieci oraz młodzieży wyjazdy do:
- kina SOKÓŁ w Starogardzie Gdańskim na film animowany "LORAX",
- wycieczkę do Ocean Parku we Władysławowie. Zwiedzając Ocean Park uczestnicy wycieczki mogli pogłębić swoją wiedzę o ssakach głębin oceanicznych. Pani przewodnik przedstawiła historię a także warunki życia tych zwierząt. W obiekcie można było zobaczyć między innymi: wieloryby, rekiny, olbrzymie żółwie, delfiny oraz orki. Miejsce to przypadło dzieciom w szczególności do gustu dlatego, że po zwiedzaniu czekało na nich mnóstwo atrakcji na placu zabaw.
Po zwiedzeniu Ocean Parku przeszliśmy z grupą uczestników Aleją Gwiazd Sportu nad morze. Nad morzem nie zabrakło chętnych do kąpieli. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w McDonalds.
Również podczas XIV Festynu Kociewskiego w Zblewie, który odbył się w dniach 28-29 lipca br. mieliśmy przygotowane wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników.
Zorganizowaliśmy również dla osób chętnych dodatkową atrakcję, jaką było "Nocowanie
w GOK-u", które rozpoczęło się w dniu 22 sierpnia o godz. 19 kolacją dla uczestników, którą przygotowały panie z Gminnego Ośrodka Kultury. Zorganizowane były dla dzieci gry
i zabawy jak również nocne oglądanie bajek. Nocowanie zakończyliśmy 23 sierpnia śniadaniem oraz pieszą wycieczką po Zblewie.
Na zakończenie wakacji odbyła się w GOK-u dyskoteka i występy karaoke, w której uczestniczyło ok. 30 osób.
W zajęciach przez okres wakacji uczestniczyli dziewczęta oraz chłopcy ze szkoły podstawowej, jak również gimnazjum z terenu gminy.
Po wakacyjnym odpoczynku przychodzi zawsze mniej lub bardziej upragniony wrzesień. Życzę wszystkim dzieciom, aby powrót do szkoły po wakacjach przyniósł mnóstwo twórczej energii. Niech nowy rok szkolny przyniesie Wam same sukcesy.
Dyrektor GOK
Aneta Osowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz