poniedziałek, 10 września 2012

Z POLICJI. Pięciu na podwójnym gazie. Inne

STAROGARD GD. - PIĘCIU NA PODWÓJNYM GAZIE


W miniony weekend starogardzcy policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących, każdy z nich w trakcie kontroli drogowej miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy usłyszą zarzuty, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.


W miniony weekend starogardzcy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy poruszali się pojazdami po kociewskich drogach, choć wcześniej spożywali alkohol. Pierwszy z nich wpadł na policyjną kontrolę w nocy z piątku na sobotę ok. godz. 1.30 w Skarszewach na ul. Dworcowej. Prowadzący vv golfa, 25-latek, mieszkaniec tamtejszej gminy miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Kwadrans później policjanci z Lubichowa pozbawili możliwości dalszej jazdy 40-latka, który kierował audi. Badanie alkotestem wskazało u niego 1,6 promila alkoholu. Tej samej nocy ok. 2.45 ponownie skarszewscy mundurowi na ul. Kościerskiej skontrolowali vw polo, którym kierował 24-latek. Młody kierowca był również pod dużym działaniem alkoholu, alkotest wskazał 1,5 promila. Pozostałych dwóch kierowców na podwójnym gazie zatrzymała starogardzka drogówka. 26-letni mieszkaniec pow. chojnickiego w piątkową noc po godz. 4.00 został skontrolowany w m. Koteże. On również nie powinien siadać za kółko, w organizmie miał 1,8 promila alkoholu. Każdy z nieodpowiedzialnych kierowców stracił już prawo jazdy. Piąty pijany kierowca wpadł na policyjną kontrolę dzisiejszej nocy w m. Klonówka. 38-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego prowadził vw, pomimo, że w organizmie miał 1,6 promila alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania.
Niebawem wszyscy nieodpowiedzialni kierujący usłyszą zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Angelika Kreft


STAROGARD GD. - ALTANKOWI WŁAMYWACZE ZATRZYMANI

W miniony piątek zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem usłyszeli czterej starogardzianie, którzy włamywali się do altan ogrodowych miejscowych ogródków działkowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


W miniony piątek starogardzcy dzielnicowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 34-42 lat, którzy są podejrzani o kradzieże z włamaniem do altan jednego z miejscowych ogrodów działkowych. Łupem włamywaczy padły m. in. piła elektryczna i narzędzia ogrodnicze, trwa dokładna wycena strat. W ręce mundurowych wpadli podczas legitymowania w rejonie innych starogardzkich ogrodów działkowych. Zatrzymani, mieszkańcy Starogardu trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty. Policja zawnioskowała o zastosowanie wobec podejrzanych dozoru policyjnego.
Altankowym złodziejom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Angelika Kreft7 września 2012 roku

STAROGARD GD. - UKRADLI 200 KG MIEDZI, TRAFILI ZA KRATKI

Do aresztu starogardzkiej komendy Policji trafili wczoraj dwaj mężczyźni, 46 i 55-latek, którzy są podejrzani o kradzież z włamaniem do punktu skupu złomu. Ich łupem padło 300 kg elementów miedzianych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci prewencji zatrzymali dwóch starogardzian w wieku 46 i 55 lat, którzy są podejrzani o włamanie do zabezpieczonego kontenera i kradzież 300 kg elementów miedzianych na szkodę jednego z miejscowych skupów złomu. Niedługo po kradzieży, łup sprzedali w innym tego typu punkcie. Wartość skradzionych metali wyceniono na kwotę 4.000 zł.
Obaj rabusie są znani starogardzkim stróżom prawa, to nie pierwsze przestępstwo, jakiego się dopuścili. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli już zarzuty. Policjanci sprawdzają również czy dokonywali innych przestępstw. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.


Zespół Prasowy
KPP Starogard Gdański
mł. asp. Angelika Kreft

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz