środa, 5 września 2012

PELPLIN. Na terenie dawnego klasztoru cysterskiego odbędzie się XII Jarmark Cysterski

W trzeci weekend września, w dniach 15 - 16 września 2012 r. (sobota, niedziela), na terenie dawnego klasztoru cysterskiego w Pelplinie, odbędzie się XII Jarmark Cysterski.

Tylko tu zobaczysz jak wspaniale może bawić się średniowieczny zakonnik, rycerz czy też dwórka. Jarmark Cysterski to wiele zabaw i konkursów przygotowanych specjalnie z myślą o jego uczestnikach. Koncerty, kociewskie jadło i napitki, targ staroci, jak również bogata oferta wyrobów rzemieślniczych z terenu całej Polski - to wszystko w Pelplinie podczas Jarmarku Cysterskiego. W tych dniach nasze miasteczko wypełnia duch średniowiecza.

Jarmark Cysterski, odbywający się tradycyjnie na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie, nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. Splata się również z obrazem ówczesnych turniejów rycerskich na cześć możnowładców oraz zabaw mieszczańskich i plebejskich, a także ożywia pamięć o dawnej obrzędowości religijnej i kulturze teatralnej trup wędrownych artystów.


Zapraszamy!

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Więcej informacji na stronie: http://mok.pelplin.pl/?lg=&a=88

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz