środa, 12 września 2012

VIII Spartakiada Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych w Pinczynie - 1

Dnia 8 września w Pinczynie trzynaście zespołów - reprezentacji gmin naszego powiatu brało udział w zmaganiach sportowych organizowanej od szeregu lat spartakiadzie osób trzeciego wieku. Impreza, zorganizowana przez Zarząd Rejonu Związku przy pomocy władz gminy Zblewo, miała na celu popularyzację zajęć ruchowych wśród osób starszych. Uczestnicy spartakiady zacięcie walczyli w swoich dyscyplinach. A tych było sporo. M.in. wyścigi rowerowe, rzut piłką do kosza, rzut lotką, biegi, kręgle, strzelanie, nawet taniec. Pełny wykaz dyscyplin widać na zdjęciu. Najlepszy okazał się zespół ze Zblewa, który zdobył najwięcej złotych medali...
Uczestnicy spartakiady, którzy przyjechali do Pinczyna z innych gmin, podziwiali obiekt sportowy oraz perfekcyjną organizację, czemu dali później wyraz na stronach internetowych.

"Areną zmagań sportowych był przepiękny ośrodek sportu i rekreacji przy Zespole Szkół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie. Gospodarze włożyli bardzo dużo wysiłku w przygotowanie i przeprowadzenie tak trudnej do zrealizowania imprezy. Organizacja była bez zarzutu, wszystko przebiegało bardzo sprawnie, a uczestnicy mimo wielkiego wysiłku, jaki wkładali w rywalizację sportową, byli bardzo zadowoleni" - czytamy na stronie gminy Osiek.

Pomimo, że spartakiada miała być zabawą, czuło się przemożną chęć rywalizacji, której towarzyszyła też zaciętość, szczególnie w dyscyplinach technicznych, gdzie trzeba się wykazać było szybkością, zręcznością i kondycją. Podziwiano również zmagania uczestników turnieju tańca towarzyskiego (polka i walc) i konkursu hula hop. Jedna uczestniczka wzbudziła podziw kręcąc kółkiem przez ponad godzinę, co było absolutnym rekord w tej konkurencji.

Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestników spartakiady zabawiał młodzieżowy zespół folklorystyczny prezentujący tańce, przyśpiewki i gawędy kociewskie oraz zespół "Aerobic 40+" ze Zblewa, który zaprezentował bardzo dynamiczny program.

Na koniec przedstawiciele władz i organizatorów udekorowali zwycięzców w poszczególnych konkurencjach.

ZDJĘCIA 1Brak komentarzy:

Prześlij komentarz