poniedziałek, 24 września 2012

ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY W LINOWCU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, jaki wydarzył się dzisiaj nad ranem w pobliżu miejscowości Linowiec. W wyniku uderzenia osobowego volkswagena w drzewo zginął 19-letni mężczyzna.

Dzisiaj kilka minut przed godziną 8 policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Linowiec...


Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący osobowym volkswagenem mężczyzna jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego zjechał na pobocze, gdzie przodem pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia auto dachowało i uderzyło w nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku lancię. Obrażenia, jakich doznał 19-letni mieszkaniec Starogardu Gd. okazały się śmiertelne. Na szczęście kierująca lancią kobieta nie ucierpiała w tym zdarzeniu.

Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku, została całkowicie zablokowana. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim


24.09.2012 r., Linowiec, gmina Starogard Gdański - wypadek drogowy

Około godziny 07:55 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Linowcu. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali 2 samochody osobowe biorące udział w zdarzeniu (VW Golf i Lancia). Droga została całkowicie zablokowana. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku. W samochodzie VW znajdowała się jedna osoba poszkodowana, natomiast osoba kierująca drugim pojazdem przebywała poza nim. Ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej i ewakuowali poszkodowanego z pojazdu - niestety lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon u mężczyzny. Po czynnościach dochodzeniowych samochody załadowano na lawety Pomocy Drogowej, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

Sporządził: mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz