poniedziałek, 24 września 2012

RADOSŁAW CIECHOLEWSKI. "Bo to już 10 lat"

"Bo to już 10 lat" to program jubileuszowy na 10-lecie naszego teatru. Zaproszeni do programu zostali wszyscy jego członkowie, którzy na przestrzeni jego działalności w nim pracowali. Co będzie w repertuarze? Tak na prawdę do końca nie wiemy i będzie trochę improwizacji odświętnej. Oczywiście mamy próby zaśpiewamy na pewno hymny poetyckie, które nam towarzyszyły przez te 10 lat , "Sztuka" Marka Grechuty , "Drzwi" z muzyką Radka Ciecholewskiego, "Przesłanie dla nadwrażliwych" i w tych utworach na scenie spodziewamy się kilkadziesiąt wykonawców. Usłyszymy także kilka udanych prezentacji najmłodszych członków teatru z ostatniego okresu, ale także wykonawców z początków działalności. Szczegóły jednak będą tajemnicą do samego koncertu, który odbędzie się 28 września 2012 roku w Starogardzkim Centrum Kultury w sali widowiskowej o godz. 19...


Spotkaliśmy się w 2001 roku, by w 2002 roku prezentować spektakl "Sen-podróż do niepamięci" , w 2005 przyjęliśmy nazwę " Teatr Kuźnia Bracka" i podjęliśmy wysiłek grania cyklicznego od 2 do 4 prezentacji miesięcznie. I tak trwa to dziś. Zagraliśmy dotychczas kilkaset programów.

W tym byliśmy wielokrotnie nagradzani za działalność, ale także nagrodami za osiągnięcia artystyczne .Wymienić wszystkie nie sposób, zbyt dużo ich. Z tych najważniejszych to:

Otrzymaliśmy nagrodę "Homopopularis" Dziennika Bałtyckiego za najciekawsze zjawisko kulturalne, Otrzymaliśmy Nagrodę w Dziedzinie Kultury Prezydenta Miasta Starogard Gd. za 2006 rok., Nagroda Kapituły Nagrody Literacko-Wydawniczej pod przewodnictwem prof. dr hab. Tomasza Linknera "KOCIEWSKIE PIÓRO - 2006r. W dziedzinie animacji kultury, na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej w Tczewie otrzymaliśmy I miejsce za program "Piosenki naszych dziadków", kilkakrotnie Nagrodę Starosty Powiatu Starogardzkiego dla teatru w dziedzinie kultury .

Za działalność artystyczną wymienię tylko te z ostatniego sezonu, a w każdym sezonie jest ich tyle samo jak nie więcej:

Marta Laaser

Za działalność artystyczną wymienię tylko te z ostatniego sezonu, a wkażdym sezonie jest ich tyle samo jak nie więcej:

Osiągnięcia w minionym sezonie

Marta Laaser

1. I miejsce - VI Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije", Bydgoszcz 2010 w kategorii zespół.

2. III nagroda - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, eliminacje wojewódzkie, Sopot

3. I nagroda - III Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora - Bydgoszcz 2011

4. Kwalifikacja na Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, jest to najważniejszy festiwal w branży poezji śpiewanej.

Szymon Brucki

1. Kwalifikacja na Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, jest to najważniejszy festiwal w branży poezji śpiewanej.

2. II nagroda - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, eliminacje wojewódzkie, Sopot.

3. I miejsce - VI Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije" Bydgoszcz 2010 w kategorii zespół.

Radosław Ciecholewski

I miejsce - VI Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije", Bydgoszcz 2010 w kategorii zespół.

Będzie wyjątkowo. Wstęp BEZ BILETÓW dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Starogard Gdański . Ale rezerwacji prosimy dokonywać za pośrednictwem sms-ów na nr 507-826-210 lub e-mailem na adres teatrkuzniabracka@tlen.pl lub osobiście.


ZDJĘCIA

Pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Kuźniacy.

Nina Ciecholewska z gitarą.

Plakat- "Bo to już 10 lat".

Szymon Kasia, Marta i Marta 2.

3 Maj, św. Katarzyna.

Cała scena.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz