poniedziałek, 17 września 2012

JOANNA MARCINCZYK. Rok szkolny 2012/2013 oficjalnie rozpoczęty!

3 września w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie oficjalnie i uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny. Akademię przygotowali uczniowie klas szóstych oraz drugich gimnazjum razem z wychowawcami.

Wybiła już godzina.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite

Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Tymi słowami prowadzący przywitali zgromadzonych gości, nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły, uczniów oraz ich rodziców.

Podczas przemówienia Pani Dyrektor Iwona Loroch szczególnie gorąco powitała w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych, dla których właśnie rozpoczyna się fascynująca przygoda z nauką.

Mamy nadzieje, że uczniowie w tym roku szkolnym nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa a nawet kraju.

A nauczyciele? Dla nich 1 września oznacza początek ciężkiego, pełnego pracy roku. Życzymy im, by współpraca z uczniami, układała się jak najlepiej i aby osiągali sukcesy na polu zawodowym.Podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego nie zapomniano również o ważnej rocznicy. Był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce wojennej oraz wystąpili w scence, która mówiła o tajnym nauczaniu.

Po akademii przyszedł czas na pierwsze powakacyjne przywitanie kolegów i nauczycieli, no i niestety, na odpisanie planu lekcji na pierwszy dzień nauki.

Życzymy wszystkim wielu sukcesów i mamy nadzieję, że hasło "Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają" będzie przyświecać nam przez cały rok szkolny.

Dosyć już lasów i traw -

Dosyć, koledzy, hasania!

Do szkoły koledzy! Do ław!

Pitagoras się kłania...

Na harce nie ma już czasu,

Już jesień, już jesień - już pierwszy!

Tam w szkole Jan z Czarnolasu

Z naręczem czeka nas wierszy.

A Archimedes - jak myślę -

Z westchnieniem wzywa już was:

"Ciała zanurzone w Wiśle -

Na brzeg i do klas"...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz