niedziela, 11 maja 2008

SMĘTOWSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - 8.05

Dalekie skoki LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo

Przy słonecznej aurze 8 maja odbyły się drugie zawody I edycji Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach wystartowało 130 zawodników, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu gminy.
Najsilniejszą ekipę stanowili zawodnicy LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo zdobywając łącznie 23 medale. Silną ekipą byli również uczniowie szkoły podstawowej z Kopytkowa, którzy pod opieką Anny Krześniak wywalczyli 18 medali.
Medale jak zwykle wręczył zasłużony lekkoatleta - Henryk Główczewski.
Patrząc po wynikach, jakie osiągnęli nasi podopieczni, z nadzieją spoglądamy na rozwijającą się młodzież.
Tym razem na wysokim poziomie odbył się konkurs skoku w dal, podczas którego dwójka chłopców z VI klasy skoczyła na odległość ponad 4,70 cm, walcząc zacięcie o 1 miejsce.
Są to już liczące się wyniki, nie tylko w powiecie, ale i w całym województwie w tej kategorii wiekowej.
Świetnie zaprezentowała się debiutantka z IV klasy - Dagmara Openkowska, uzyskując czas 57,4 s na 300m. Reszta wyników na stronie GOKSiR.

Zachęcamy do uczestnictwa sąsiednie gminy, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego do wzięcia udziału w następnych zawodach. Odbędą się już 29 maja.

Podobnie jak ostatnio, zawodnicy po ceremonii wręczenia medali mogli posilić się kiełbaską z rusztu, a na deser wszyscy otrzymali lody ufundowane przez GOKSiR. Dziękujemy za pomoc prezesowi Spółdzielni GS w Smętowie, p. Maciejowi Piechowskiemu, za wsparcie organizacji naszego Grand Prix oraz wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy wcielili się w rolę sędziów. To dzięki nim zawody przebiegły sprawnie organizacyjnie.
KN

IMPREZA W FOTO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz