poniedziałek, 5 maja 2008

Zblewo Biblioteka - Spotkanie z Papuzińską

Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego PROMOCJA CZYTELNICTWA - Rozwój księgozbioru bibliotek na zakup nowości wydawniczych 6138 zł.

W dalszym ciągu chcemy zaszczepiać w młodym czytelniku chęć do czytania książek, dlatego też organizujemy dla nich spotkania autorskie z cyklu "Literatura dla Malucha". W kwietniu gościliśmy Agnieszkę Frączek - wykłada językoznawstwo w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jest doktorem nauk humanistycznych, jednak przede wszystkim jest mamą.

Agnieszką Frączek zadebiutowała zbiorem wierszyków dla dzieci pt: "Co ja plotę". Od tamtej pory ukazało się już sto książek jej autorstwa. Jej twórczość to obszerny zbiór dowcipnych, ciepłych i trochę zakręconych wierszy dla dzieci. Opowiadają o sprawach codziennych w niecodzienny sposób zwierzęta. Ludzie, zwykłe przedmioty czy zjawiska przyrody, słowem wszystko, za sprawą pisarki, jest niezwykłe, bajkowe, zaskakujące, pełne Brzechwowego humoru. Niektóre wierszyki to prawdziwe łamacze języka, w których autorka bawi się słowami.

W tygodniu bibliotek, tj. 5 - 11 maja, odbędzie się spotkanie z Joanną Papuzińską, na które gorące zapraszam wszystkich zainteresowanych. Pani Joanna gościć będzie w bibliotece o godz 13.45.

Joanna Papuzińska

Profesor zwyczajny nauk humanistycznych, wykładowca i pracownik naukowy UW, krytyk literacki, autorka wielu rozpraw dotyczących literatury dziecięcej. Ukończyła Wydział Dziennikarski na UW. Członek Zarządu Polskiej Sekcji IBBY.
W 1996 otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za działalność w dziedzinie upowszechniania kultury.
Prozaik i poetka. Jej twórczość dla dzieci charakteryzuje się łączeniem baśniowości z realizmem współczesnego życia. Humor towarzyszący czytelnikowi podczas lektury jej utworów rozładowuje nieuświadomione lęki, pozwala dziecku postrzegać świat jako miejsce przyjazne i wszystkim życzliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz