niedziela, 6 lutego 2011

10-lecie KGW Czarnylas

Kilka słów o krótkiej bo krótkiej, ale już historii... Koło Gospodyń Wiejskich W Czarnymlesie istnieje już 10 lat. Przewodniczącą jest pani Ewa Faleńska. Początkowo liczyło prawie 30 członkiń. Obecnie koło działa w składzie 6-osobowym. Tworzą je panie: Faleńska Ewa, Kozłowska Maria, Kopytko Zdzisława, Dubiela Janina, Cyrson Barbara i Rzepczyk Irena.


Od początku istnienia KGW uczestniczyło w wielu imprezach, zarówno gminnych, jak i powiatowych (turnieje KGW, dożynki, festyny). Panie chętnie występują, wymyślają przedstawienia i przebrania na konkursy, z których często wracają z nagrodami. Mają nawet swoją piosenkę nazwaną "Hymn Czarnegolasu", do której słowa napisała Anna Szweda.

Najczęściej jednak ich udział w imprezach sprowadza się do pieczenia ciast oraz innych przysmaków i sprzedaży własnych wypieków.

Za zarobione w ten sposób pieniądze kupują to, co jest im potrzebne w świetlicy.

Swoją działalnością chcą promować miejscowość Czarnylas w gminie, powiecie, województwie, kraju.

W grudniu 2006 roku panie pojechały na Krajowy Zjazd KGW do Warszawy, gdzie miały możliwość spotkania Abp Józefa Glempa.

Wszystkie zgodnie mówią: CHCIAŁYBYŚMY ABY ZNOWU BYŁO NAS WIĘCEJ, MOGŁYBYŚMY PRĘŻNIEJ DZIAŁAĆ.


10-LECIE

29.01.2011 r. panie z KGW urządziły zabawę z okazji 10-lecia istnienia koła.

Zaprosiły z tej okazji wójta gminy Skórcz Sławomira Czechowskiego, zastępcę wójta gminy Skórcz Barbarę Tomczak, p. Janinę Klin, sołtysa Czarnegolasu Brunona Kordowskiego, członków Rady Sołeckiej oraz radnych Rady Gminy w Skórczu z okręgu Czarnylas - wszystkich z małżonkami. Przybyły również wszystkie członkinie KGW z mężami.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18 przywitaniem gości oraz przemowami wójta i sołtysa. Potem miło spędzano czas przy poczęstunku oraz muzyce. Oprawą muzyczną imprezy zajęli się: Tomasz i Marcin Kozłowscy oraz Anna Szweda.


P.E. Faleńska: Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie oraz za prezenty: naczynia żaroodporne, garnek, szklanki i pieniążki na pewno się przydadzą.


Tekst M.Kozłowska

Foto A.Szweda

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz