poniedziałek, 21 lutego 2011

Kronika strażacka - 14.02 - 20.02.2011 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 2011.02.14.-2011.02.20.

1.15.02.2011.- Starogard Gd. os. Szumana 17/7- wybuch piecyka gazowego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony gazowy przepływowy ogrzewacz wody w łazience. W wyniku nagłego uszkodzenia nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zamknięto zawór główny gazowy mieszkania. Podczas dojazdu na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe i Gazowe. Przybyłe na miejsce Pogotowie Gazowe odłączyło gaz od przedmiotowego ogrzewacza wody. Przybyłe Pogotowie ratunkowe przeprowadziło wywiad z użytkownikami mieszkania i stwierdziło, że nie ma potrzeby udzielenia pomocy medycznej. Przewietrzono mieszkanie. Zakazano użytkowania ogrzewacza gazowego do czasu naprawy i oceny przez specjalistyczne służby. Działania zakończono.

2.17.02.2011.- Mirowo Duże droga pow. 2112- wypadek drogowy.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Kierujący (poszkodowany, możliwy dostęp) pojazdem znajdował się w pojeździe a dwaj pasażerowie (w tym jeden poszkodowany) znajdowali się na zewnątrz pojazdu. Policja na miejscu zdarzenia. Pojazd znajdował się częściowo na poboczu i na jednym pasie ruchu. Ratownicy z OSP Skarszewy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym : (kierowcy i pasażerowi założono kołnierz ortopedyczny i udzielono wsparcia psychicznego). Odłączono akumulator w pojeździe. Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia ratunkowego poszkodowanych przekazano obsadzie karetki. Dalsze czynności prowadziła Policja. Po przybyciu na miejsce pomocy drogowej pojazd załadowano na lawetę, jezdnie uprzątnięto. Działania zakończono.

3.18.02.2011.Starogard Gd. ul. Świętojańska 35-pożar w budynku mieszkalnym
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar, który powstał na piętrze budynku jednorodzinnego. Z informacji od świadków zdarzenia wynikało, że na balkonie budynku znajduje się nieprzytomna poszkodowana osoba, która została wyniesiona na balkon przez osoby postronne. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono energię elektryczna od budynku. Jednocześnie ratownicy w sprzęcie ODO wprowadzili 1 prąd wody w natarciu wewnętrznym do budynku i podjęli działania gaśnicze. Równocześnie ratownicy z zastępu SLRd przy użyciu drabiny nasadkowej dostali się na balkon gdzie znajdowała się osoba poszkodowana i po sprawdzeniu funkcji życiowych przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Osoba poszkodowana znajdowała się w części obiektu nie objętej pożarem. Przeszukano pomieszczenia w budynku. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy przystąpili do wynoszenia nadpalonych elementów wyposażenia na zewnątrz budynku. Budynek oddymiono i przewietrzono. Przystąpiono również do częściowej rozbiórki nadpalonych elementów obudowy ścian i stropu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia ratunkowego, przybyły lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Dalsze działania prowadziła Policja wraz z przybyłym na miejsce biegłym lekarzem medycyny sądowej i prokuratorem. Przybyły na miejsce powiatowy inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o nie wyłączaniu budynku z użytkowania. Przybyli na miejsce pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli budynek od linii miejskiej. Działania zakończono.

4.20.02.2011.- Szczodrowo 38 - pożar kpiwnicy w budynku jednorodzinnym.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w pomieszczeniu piwnicznym (wysoki parter) budynku mieszkalnego Zabezpieczono teren zdarzenia. Przybyli na miejsce ratownicy z OSP Szczodrowo zabezpieczeni w ODO podali jeden prąd wody w natarciu do wnętrza pomieszczeń piwnicznych na palące się przedmioty. Pożar zlokalizowano. Po przybyciu pozostałych zastępów pomieszczenia oddymiono i przewietrzono, następnie nadpalone przedmioty wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą w celu całkowitego dogaszenia. Działania zakończono.

Sporządził st.ogn. Pańcierzyński Marek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz