poniedziałek, 21 lutego 2011

STAROGARD GDAŃSKI - TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

Uprzejmie informuję, że starogardzcy policjanci, jak corocznie włączą się w ogólnopolską inicjatywę pn. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, a która realizowana będzie w dniach od 21 do 26 lutego br.


Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz kształtowanie świadomości wiktymologicznej społeczeństwa.

Ponadto czas ten będzie doskonałą okazją do nieustannego monitorowania sytuacji ofiar oraz propagowania działań mających na celu poprawę ich położenia.Dzięki doskonałej współpracy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim ze starogardzkim Punktem Interwencji Kryzysowej, w tym roku, właśnie w siedzibie Punktu, policjanci wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, będą pełnili specjalne dyżury.

PIK mieści się na ul. Mickiewicza 9, nr tel. 058 562-22-26, a dyżury odbędą się wg następującego harmonogramu: poniedziałek i piątek w godz. 12.00 - 15.00 oraz wtorek, środę i czwartek w godz. 12.00 - 18.00. Natomiast w sobotę dyżur pełniony będzie w budynku KPP Starogardzie Gd. przy ul. Bohaterów Getta 2 w godz. 10.00-12.00.

Policjanci będą udzielali porad prawnych i pomocy wszystkim osobom pokrzywdzonym oraz potrzebującym takiego wsparcia. Dostępne będą również informatory dla pokrzywdzonych pt. "Zostałem pokrzywdzony przestępstwem".

Na każdego, kto jest zainteresowany taką formą pomocy będą oczekiwali m. in. dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się przemocą.

Warto nadmienić, że 22 lutego jest Europejskim Dniem Ofiar Przestępstw.Z pozdrowieniami

mł asp. Angelika Kreft

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz