sobota, 5 lutego 2011

Zaproszenie do Kuźni Brackiej na podsumowanie super rokuZaproszenie do Kuźni Brackiej na sceniczne podsumowanie minionego super roku, ale najpierw kilka słów o ostatnim programie.Ostatni program w Kuźni Brackiej - "Karnawałowe flirty" był zaskakujący od samego początku. Najpierw okazało się, że widzów przyszło więcej, niż mogła pomieścić sala. Szybka decyzja, zwarcie szyków i decyzja zespołu, przenosimy się na salę widowiskową, gdzie wszyscy będą mogli znaleźć miejsce. Przenosiny (całe nagłośnienie) trwało 20 minut i z takim opóźnieniem zaczął się program. Na początku programu prowadzący Ireneusz Ciecholewski spytał widownię, w sposób charakterystyczny dla atmosfery w kuźni - kto chciałby porobić zdjęcia z programu i tak wyłonił się teatralny kuźniany fotograf - pan Krzysztof Warda. Zdjęcia, które do obejrzenia na naszej stronie www.teatr.stg.pl . Potem zgodnie z zapowiedziami były zaskakujące flirty, np. z piosenką "Gdzie ci mężczyźni" wzbudzając śmiech na sali. Cały program utrzymany był w żartobliwym tonie z rewelacyjnym w tym programie tercetem męskim Karol, Szymon i Mateusz .

"Wejdź do nas na www.teatr.stg.pl"

to program promujący kuźnianą stronę internetową, będący zarazem przewodnikiem po niej, mówiący trochę o ich historii, a w szczególności o minionym 2010 roku, który był najlepszy z całej dotychczasowej 9-letniej działalności. Najlepszy, ponieważ miało w nim miejsce kilka wybitnych wydarzeń, a więc ... Zapowiedzią udanego roku był występ w Filharmonii Bałtyckiej, gdzie wystąpiliśmy na zaproszenie Marszałka Województwa. Najwybitniejszym jednak osiągnięciem z całego roku był spektakl muzyczny pt. "Oblicza Małgorzaty". Muzykę do kilkunastu wierszy Małgorzaty Hillar napisał Radosław Ciecholewski. Jeszcze nigdy na Kociewiu nie zdarzyło się, aby do wierszy poety kociewskiego skomponowano muzykę zamykającą się w jednorodnym programie poetyckim.

Skomponowana muzyka dodała wierszom nowych wartości, poszerzyła ich pojemność poetycką. Miniaturki poetyckie wierszy Małgorzaty Hillar nabierają cech oratoryjnych, o czym można się przekonać uczestnicząc w tym programie. Usłyszycie też Państwo utwory z widowiska poetycko-muzycznego "Katyń 1940-2010" - pamięci ofiar Katynia i Smoleńska, uważanego przez osoby uczestniczące w tym wydarzeniu za największe tegoroczne wydarzenie kulturalne w Starogardzie. O walorach artystycznych i jakości wydarzenia zaświadczyć może publiczność, licznie zebrana w kościele św.Katarzyny, która oklaskami na stojąco kilkakrotnie wywołała wykonawców tego programu. Usłyszycie też Szymona Bruckiego i Martę Laaser, laureatów pierwszych miejsc w ogólnopolskich konkursach i festiwalach. Mateusz Brucki wydał swój drugi tomik wierszy i będzie czytał swój wiersz. I jak zawsze przy wspominkach pytamy - co byście chcieli Państwo usłyszeć, postaramy się ująć to w programie, który zagramy 11.02.2011 r. o godz. 19 w Starogardzkim Centrum Kultury.

Tym razem gramy w małej sali, będzie intymnie, ciasno i mało miejsc... więc prośba - rezerwujcie miejsca, by mieć pewność wejścia na program, może zabraknąć miejsc nawet po "sprasowaniu publiczności". A jak rezerwować miejsce? Sms-em na nr 507-826-210 lub e-mailem na adres teatrkuzniabracka@tlen.pl, podając liczbę miejsc rezerwowanych i swój nick lub swoje imię albo hasło, dzięki któremu będziemy wiedzieli, komu udzielić rezerwację. Bilety można odebrać w kasie teatru na 30 min przed programem.Ceny biletów stanowczo za niskie 7 zł ulgowe dla stałych widzów i ich zaproszonych gości, uczniów, emerytów; 10 zł dla reszty widzów oprócz wolontariuszy z Centrum Wolontariatu. Dla nich wstęp jak zawsze - wolny.

Agnieszka Wodzikowska.

Ireneusz Ciecholewski.

Zespół.

Karol Sielski,Szymon i Mateusz Brucki.

Marta Laaser.

Karol Sielski,Szymon i Mateusz Brucki.

Zespół.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz