poniedziałek, 7 lutego 2011

Kronika strażacka - 31.01 - 6.02.2012 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 2011.01.31.-2011.02.06.

1.04.02.2011.- Pączewo droga wojewódzka 222- pożar samochodu ciężarowego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się kabinę samochodu ciężarowego w całości. Pojazd nie przewoził żadnego ładunku, brak było osób poszkodowanych, pojazd stał na pasie ruchu. Kierowca podjął próbę gaszenia za pomocą dwóch gaśnic proszkowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów, zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy OSP Skórcz podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się kabinę pojazdu. Pożar ugaszono. Przybyła na miejsce zdarzenia Policja przystąpiła do czynności dochodzeniowych. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, pojazd ciężarowy został zabrany przez właściciela drugim pojazdem ciężarowym. Odcinek jezdni uprzątnięto z zabrudzeń. Akcję zakończono.

2.04.02.2011.- Skarszewy ul. Młyńska- wypadek drogowy.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy i dostawczy na jezdni po zdarzeniu czołowym. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby podróżujące w VW Golfie. Wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Zamknięto dopływ gazu instalacji LPG w VW Golf i odłączono akumulatory w pojazdach.. Strażacy z OSP Skarszewy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 2 osobom poszkodowanym( kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej i kolana, dziecko nie miało zewnętrznych widocznych obrażeń) . Policja kierowała ruchem wahadłowo. Po przybyciu karetki pogotowia ratunkowego poszkodowanych przekazano lekarzowi . Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzone pojazdy odholowano na pobliski parking. Uprzątnięto jezdnię z zanieczyszczeń powypadkowych. Działania zakończono .

3.04.02.2011.- Godziszewo droga woj.224- wypadek drogowy.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo.. Kierujący pojazdem znajdował się na zewnątrz pojazdu. Karetka pogotowia ratunkowego przybyła wraz z zastępem z OSP Skarszewy. Zabezpieczono teren działań poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów. Odłączono zasilanie od akumulatora. Lekarz z karetki pogotowia ratunkowego przebadał kierowcę Forda- nie stwierdził potrzeby hospitalizacji. Ruchem drogowym kierowano łącznie z policją. Usunięto z jezdni zanieczyszczenia powypadkowe. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadziła policja. Działania straży pożarnej zakończono.

4.05.02.2011.- Kaliska ul. Dziewięciu z nieba 5- pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy odłączyli główne zasilanie prądu, które znajdowało się na zewnątrz budynku. Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się drewno w kotłowni. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia, następnie akcje zakończono.
Sporządził st. sekc Różyński Robert

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz