wtorek, 15 lutego 2011

CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE…

Czytanie i rozważanie Pisma świętego, a zwłaszcza tekstów z Liturgii Słowa niedzielnych i świątecznych Mszy św. dla uczniów naszego Zespołu Szkół jest od wielu lat codziennością, stałym cotygodniowym zadaniem z katechezy. Dla niektórych to zadanie dość trudne, inni sobie z nim radzą lepiej. Są wreszcie i tacy, którzy rozmiłowali się w Słowie Bożym. Sięgają do niego chętnie, szukają w nim prawdy o Bogu i człowieku; fascynują się odkrywaniem niepojętych dziejów miłości Boga do człowieka.

Wszyscy uczniowie klas IV-VI i gimnazjum przystąpili w tym roku do Konkursu Biblijnego im Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Z zapałem czytali Księgę Wyjścia. Aż pięcioro uczniów reprezentowało naszą niewielką szkołę w eliminacjach rejonowych. Troje zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego. Są to: Krystian Szczęsny - uczeń kl. III gimnazjum, laureat I miejsca etapu rejonowego oraz Maria Szczęsna - uczennica kl. III gimnazjum i Michał Kuziemski - uczeń kl. VI. Pozostałych dwoje uczestników rejonowych zmagań: Karolina Zajączkowska z kl. VI i Dominik Porazik z kl. VI już teraz pracuje bardzo aktywnie w kręgu biblijnym, by dołączyć do grona najlepszych.

Nie są to pierwsze sukcesy młodych miłośników Biblii z Kleszczewa. W ubiegłym roku szkolnym finalistami Wojewódzkiego - Metropolitalnego Konkursu Biblijnego byli: Krystian Szczęsny i Maria Szczęsna. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w szkolnych, dekanalnych, międzyszkolnych i wojewódzkich /dawniej organizowanych Kurię Metropolitalną Gdańską i CEN/ konkursach biblijnych i wiedzy religijnej.

Barbara Kwiatkowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz