niedziela, 27 lutego 2011

LLKS Smętowo - Jedwabnik zwycięża w Chełmnie

Zima to dla lekkoatletów przede wszystkim okres ciężkiej, wytężonej pracy przygotowawczej. W głównej mierze czas poświęcony w tym okresie na trening dla wielu zawodników będzie stanowił o wynikach w sezonie. Od trzech lat coraz lepszymi wynikami zaskakują nas nasi zawodnicy z LLKS Smętowo Graniczne. Aktualnie zawodnicy ci przygotowują się do marcowych biegów przełajowych.
Jednak pierwszym startem w nowym roku dla młodych sportowców były biegi uliczne o memoriał JANA SCHMELTERA, które już od 40 lat rozgrywane są w Chełmnie.

W typowo zimowej scenerii, 20 lutego, zawodnicy dzielnie walczyli o jak najwyższe lokaty.
Jak zwykle w Chełmnie konkurencja była bardzo silna. Na listach startowych można było ujrzeć nazwiska wielu medalistów i finalistów mistrzostw Polski we kilku kategoriach wiekowych. Mimo to nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze w swoich biegach.
Bezkonkurencyjny w biegu chłopców szkół podstawowych był Dawid Jedwabnik, zwycięzca na dystansie 1050m (w roku ubiegłym VII lokata). W biegu juniorek młodszych świetnie zaprezentowały się Kinga Mollus, stając na najniższym stopniu podium oraz Dominika Kazubowska, która osiągnęła metę na V miejscu. W równie mocno obsadzonym biegu chłopców w tej kategorii, także na piątym miejscu przybiegł Dawid Went. Kolejne miejsca w tej stawce zajęli: Wojciech Braun - 10 m-ce, Tomasz Kotowski - 11 m-ce, Filip Siuda - 13 m-ce oraz Michał Grotha - 14 m-ce. Nie gorzej spisały się młodziczki, z których najlepsza, Dagmara Openkowska przybiegła na VII pozycji przed starszą o rok klubową koleżanką Darią Kufta (10 m-ce). Wyjazd został dofinansowany ze środków Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym, za co bardzo dziękujemy.
Warto przypomnieć, że powiat starogardzki będzie areną dwóch dużych imprez przełajowych. Najpierw biegacze powalczą 5 marca o medale w Mistrzostwach Pomorza
w Skórczu, by dwa tygodnie później stoczyć zaciętą walkę w Smętowie Granicznym
o medale w Makroregionie i awanse na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Nasz klub będzie reprezentowało aż 8 juniorów młodszych, z których kilku ma szanse awansować na Mistrzostwa Polski. Są to jeszcze młodzi zawodnicy, rywalizujący ze starszymi o rok kolegami i koleżankami, to jednak tylko dodatkowa mobilizacja do pokazania się z jak najlepszej strony. Zawodnicy ci wykonali dobrą pracę, która z pewnością zaowocuje
w zbliżających się startach. Pogoda nikogo nie rozpieszcza. Wielu naszych podopiecznych choruje lub ma lekkie infekcje. Mamy nadzieję, że do czasu najważniejszego startu
w przełajach i to na "swoim podwórku" uda się przygotować optymalną formę - przekazuje Karol Nowakowski, trener LLKS.
LLKS Smętowo

ZDJĘCIADawid Jedwabnik - zwycięzca biegu SP.Dominika Kazubowska gratuluje wicemistrzyni zawodów w kat. juniorek młodszych..Kinga Mollus na finiszu podczas ataku na III m-ce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz