czwartek, 28 lipca 2011

STAROGARDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Z MAŁYM OPÓŹNIENIEM, ZWIĄZANYM Z AKTUALIZACJA PROGRAMÓW, ZAMIESZCZAMY MATERIAŁ, JAKIE OTRZYMALIŚMY OD KPP W STAROGARDZIE GD.

Starogard Gd. dnia 26.07.2011r.


STAROGARDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Wczoraj (tj. 26.07) w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim - insp. Mirosław Czarnecki i Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego Kazimierz Chyła , którzy w obecności przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb mundurowych wręczyli funkcjonariuszom wyróżnienia, medale oraz akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. W tym świątecznym dniu miejscowych stróżów prawa swą obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłych podczas zamachów w Norwegii.

Podczas uroczystej akademii, która rozpoczęła się o godz. 13.00 na auli Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie wręczone zostały medale, wyróżnienia oraz akty mianowania. W trakcie policyjnej uroczystości na wyższe stopnie policyjne mianowano 74 funkcjonariuszy.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, medalem za długoletnią służbę odznaczeni zostali trzej funkcjonariusze. Ponadto decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego srebrną odznakę Zasłużony Policjant otrzymał jeden, a brązową 4 policjantów. Odznaczonym medale wręczał Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim - insp. Mirosław Czarnecki oraz Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego Kazimierz Chyła.
Z okazji obchodzonego święta dzień 25 lipca został ogłoszony dniem otwartym w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

mł. asp. Marcin Kunka

ZDJĘCIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz