poniedziałek, 4 lipca 2011

Wycieczka do Gdyni uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tczewie

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II


13 czerwca dwudziestu dwóch wychowanków oraz trzech opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Tczewie udało się do Gdyni na wycieczkę pod hasłem "Bliżej Bałtyku". Wielu z nich po raz pierwszy zobaczyło Gdynię, ale w programie było jeszcze wiele innych atrakcji.

Na Wydziale Nawigacji Akademii Morskiej za pomocą symulatorów uczniowie kierowali statkiem i wprowadzali go do portu. Zwiedzili i zapoznali się z historią legendarnego żaglowca "Dar Pomorza", obejrzeli wnętrze "Daru Młodzieży" i zostali tam podjęci obiadem. W oceanarium podziwiali niezwykłe okazy morskiej fauny.

Niepełnosprawnego Karola, poruszającego się na wózku inwalidzkim, wnosili na pokład żaglowców studenci Akademii Morskiej.


Z całego serca dziękujemy im za to. Ta gdyńska wyprawa była dla nas niezwykłą przygodą, dała nam możliwość przebywania w świecie ludzi związanych z morzem. Większość naszych podopiecznych pierwszy raz w życiu postawiła stopę na pokładzie prawdziwego żaglowca. Wszystko to za sprawą dwóch wspaniałych, życzliwych i bezinteresownych ludzi: kapitana żeglugi wielkiej dra inż. Henryka Śniegockiego oraz senatora Andrzeja Grzyba. Pierwszy z nich umożliwił nam bezpłatne wstępy oraz zapewnił fantastycznych przewodników i opiekunów, drugi nieodpłatnie udostępnił autokar.

Dziękujemy Panie Kapitanie i dziękujemy Panie Senatorze! Te wyprawę zapamiętamy do końca życia!

Uczniowie i nauczyciele SOSW w Tczewie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz