czwartek, 7 lipca 2011

Z POLICJI. Sprzedał wypożyczone auto. Inne

NIETRZEŹWY WCZASOWICZ WYJECHAŁ PO ALKOHOL

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który wybrał się samochodem do sklepu po alkohol. Pijany wczasowicz został zatrzymany przez policjantów ze Skarszew. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę i stracił on prawo jazdy.

Wczoraj kilka minut po godz. 23.00 policjanci ze Skarszew zdobyli informację o nietrzeźwym kierowcy volkswagena, który miał poruszać się ulicą Starogardzką. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli odpowiadający opisowi pojazd. Jego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zahamował i skręcił w boczną ulicę.

Interweniujący w tej sprawie policjanci zatrzymali to auto do kontroli drogowej. Wówczas potwierdziły się ich ustalenia. Kierowca volkswagena był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, a policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Wiadomo, że 25-letni kierowca gościł w jednym z pobliskich ośrodków wczasowych. Gdy skończył się alkohol mieszkaniec województwa wielkopolskiego postanowił uzupełnić zapasy. Mężczyzna usiadł za kierownicą volkswagena mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Ta pochopna decyzja spowodowała, że zatrzymany przez policję kierowca usłyszy teraz zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.


SPRZEDAŁ WYPOŻYCZONE AUTO

Zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia usłyszał wczoraj 30-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który nie zwrócił w wyznaczonym czasie wypożyczonych samochodów. Zatrzymany przez policję mężczyzna odpowie także za popełnienie oszustwa, ponieważ sprzedał samochód, który nie był jego własnością.

Na początku lipca br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że 30-letni mieszkaniec stolicy Kociewia przywłaszczył sobie dwa auta osobowe. Samochody te należały do firmy, która oferuje między innymi usługi w zakresie wypożyczania pojazdów. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą policjanci, nieuczciwy klient znalazł kupca i sprzedał wypożyczony wcześniej samochód.

Powiadomieni o całym zdarzeniu funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę. Interweniujący w tej sprawie policjanci odzyskali również przywłaszczony i sprzedany samochód. Oba pojazdy zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi. Zatrzymany przez mundurowych oszust trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili w tej sprawie 2 zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia. Zatrzymany przez policję 30-latek usłyszał również zarzut dotyczący oszustwa polegającego na sprzedaży wypożyczonego pojazdu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.KRADZIONE PALIWO I FAŁSZYWE BANKNOTY Z AMFETAMINĄ


Dzięki pracy policjantów ze Starogardu Gdańskiego rozbito szajkę okradającą stacje paliw. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku od 28 do 35 lat. Zatrzymane osoby tylko w ostatnich dniach czerwca, aż pięciokrotnie kradły paliwo na stacjach w Czarnej Wodzie, Zblewie i Starogardzie Gdańskim. Dodatkowo u jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli fałszywe banknoty i środki odurzające. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące kradzieży, a także źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone banknoty i amfetamina.

Od pewnego czasu policjanci z powiatu starogardzkiego zaczęli otrzymywać zgłoszenia dotyczące kradzieży benzyny oraz oleju napędowego. Do kradzieży dochodziło na stacjach paliw w Czarnej Wodzie, Zblewie i Starogardzie Gdańskim. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że złodzieje poruszają się osobowym oplem. Przestępcy po zatankowaniu paliwa odjeżdżali ze stacji w pośpiechu nie uiszczając zapłaty. Interweniujący w tej sprawie policjanci natrafili na trop szajki przestępczej. Informacje jakie zdobyli funkcjonariusze spowodowały, że wczoraj nad ranem mundurowi zapukali do drzwi kilku mieszkań. Dzięki precyzyjnie przygotowanej akcji zatrzymano 28, 33 i 35-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Schwytane przez funkcjonariuszy osoby spędziły noc w policyjnym areszcie.

Ponadto pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że zatrzymany 28-latek przechowuje sfałszowane banknoty. Mężczyzna ukrył fałszywki w słoiku, a następnie zakopał je na podwórzu posesji, na której zamieszkuje. Mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli ponad 40 podrobionych banknotów o nominale 50 zł. Przy okazji w schowku na fałszywe pieniądze policjanci odnaleźli również środki odurzające. Jak wykazało badanie testerem była to amfetamina.

Obecnie śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności dotyczące kradzieży paliwa. Ponadto funkcjonariusze ustalają źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone banknoty i środki odurzające. Zatrzymane osoby jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Osobie, która przechowywała fałszywe banknoty grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są dalsze zatrzymania.


mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP w Starogardzie Gdańskim


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz