piątek, 11 czerwca 2004

Rozmowa z Elżbietą Jaremkiewicz

Rozmowa z Elżbietą Jaremkiewicz - wiceprzewodniczącą Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim.

Czy mogłaby pani przybliżyć stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w sprawie miejsca Polski w Unii Europejskiej?

- Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem proeuropejskim. Uważamy, iż jesteśmy w Unii po to, aby bronić tam polskich interesów. Jednak nie ulegamy mitom o Unii ani nie idziemy tropem tych, którzy już oddali suwerenność Polski.

W jaki sposób wykazują swoją aktywność członkowie i sympatycy PiS w tym ważnym dla organizacji politycznych okresie, okresie przedwyborczym?

- Wiadomo, że okres wyborczy to z pewnością czas wytężonej pracy dla wszystkich frakcji o charakterze politycznym. My zorganizowaliśmy kilka otwartych spotkań z kandydatami do Parlamentu Europejskiego. Uważam, że daliśmy wyborcom możliwość bliższego poznania naszych kandydatów. Jedno ze spotkań odbyło się w Starogardzkim Centrum Kultury. Miało na celu przedstawienie i przybliżenie postaci kandydatów, tj. Anny Fotygi, Hanny Foltyn-Kubickiej oraz jedynego reprezentanta Kociewia na liście PiS Patryka Demskiego.

Mamy nadzieję, że licznie zgromadzona publiczność doceni kompetencje kandydatów i 13 września odda właśnie na nich swój głos. Poza tym uczestniczyliśmy w spotkaniach organizowanych przez Zarząd Wojewódzki PiS. Między innymi w spotkaniach z liderami Prawa i Sprawiedliwości. Jedno, szczególne z uwagi na wyjątkową scenerię i symbolikę, odbyło się na nabrzeżu Stoczni Gdańskiej.

Myśli Pani, że wybory do Parlamentu Europejskiego mogą mieć bezpośredni wpływ na działalność samorządów?

- Uważam, że tak. Sukces samorządu zależy również od dobrej współpracy posłów europejskich z gminami, powiatami, a zwłaszcza województwami samorządowymi i innymi podmiotami życia publicznego. Istotne jest wykorzystanie możliwości pozyskania środków z funduszy strukturalnych ze szczególnym uwzględnieniem konkurencyjności inwestycyjnej i infrastruktury. Unia Europejska daje również możliwości związane wykorzystaniem przez nasze samorządy, organizacje społeczne i firmy najlepszych doświadczeń narodów, które w Unii odniosły sukces takich jak Irlandia czy Hiszpania.

W ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań przedstawicieli ugrupowań i organizacji prawicowych. Czy Zarząd Powiatowy PiS również brał udział w tych spotkaniach?

- Tak, braliśmy udział i uważamy, że takie spotkania powinny odbywać częściej. Chociażby z uwagi na ustalenie możliwych do wyartykułowania zadań i celów, które można wspólnie realizować. Spotkania te dotychczas odbywały się regularnie i chcę podkreślić, że na każdym wypracowano jasne i konstruktywne wnioski i założenia. Dotyczą one przede wszystkim funkcjonowania samorządu zwłaszcza Miasta i Gminy Starogard Gdański oraz aktualnej sytuacji politycznej.

Bierzemy udział w tych spotkaniach, bo widzimy szansę, a nawet konieczność współpracy ugrupowań i organizacji prawicowych, mówię to w aspekcie przez wszystkim dobra naszych wspólnot samorządowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz