poniedziałek, 14 czerwca 2004

trenuje jak umie

OSIEK. Angelika osiąga bardzo dobre wyniki w zawodach, gdzie, by osiągnąć sukces, trzeba solidnie popracować na treningach. Dziewczynka z Osieka trenuje zupełnie sama.

Angelika Chyła (12 l.) jest uczennicą V kl. szkoły podstawowej. Mieszka w Osieku. Dziewczynka nie tylko przez nauczycieli wuefu, ale i uczniów uznawana jest za duży talent sportowy.

Wszystko zaczęło się w IV klasie. Angelika zaczęła osiągać dobre wyniki w różnych dyscyplinach. Zmobilizowało ją to do samodzielnego, systematycznego treningu. Najlepsze wyniki osiąga w biegach przełajowych. W ubiegłym roku zajęła I m. w Wojewódzkich Biegach Przełajowych "Szlakiem Jana z Jani", V m. w mistrzostwach powiatu w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i V m. w XIV Oskich Biegach (Osie). Ostatnio brała udział w indywidualnych biegach przełajowych i zajęła IV miejsce. Zakwalifikowała się tym samym do wojewódzkich biegów przełajowych w Rumi.

Dziewczynka osiąga dobre wyniki też i w innych konkurencjach LA. Na przykład w skoku wzwyż - 120 cm, w biegu na 600 m 2,13 min.

Szkoda że Angelika jest pozostawiona sama sobie. Trenuje jak umie. Po prostu nie ma innej możliwości. Chciałaby trenować w Skórczu, nie znajduje jednak nikogo, kto by jej tam pomógł się dostać. Musi chyba czekać aż pójdzie do szkoły średniej. Wtedy zapewne odmieni się jej los. Życzymy jej wszystkiego dobrego. Oby nie powtórzył się los jej rodziców, którzy również osiągali bardzo dobre wyniki, wyjeżdżali podobnie jak Monika na zawody i nawet na szczeblu województwa zajmowali znaczące miejsca.

Niestety, ich talent został zmarnowany, bo nikt z dorosłych się nimi nie zajął. Angelika ma świadomość, że sam talent nie wystarcza. "Każdy ma swój biegun, ale czasami trzeba pomóc go zdobyć" - powiedział Marek Kamiński.

Czy ktoś pomoże Angelice?

t.w.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz