czwartek, 10 czerwca 2004

Z 3 czerwca

Serwis Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim z 3 czerwca 2004 r.W miniony poniedziałek w sali im. Władysława Grabskiego w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie rozegrano finał Ogólnopolskich Gimnazjalnych Potyczek. W imprezie wzięli udział uczniowie 15 najlepszych polskich gimnazjów, realizujących programy edukacyjne, promujące wiedzę ekonomiczną z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W tym elitarnym gronie znaleźli się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starogardzie, uczestnicy miejskiego konkursu "Biznes Plan - Moja Firma", nad którym patronat objął Prezydent Miasta Stanisław Karbowski. Konkurs, będący kontynuacją działań zainicjowanych przez AWP w 2002 roku, został wysoko oceniony przez władze Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

"Robicie w Starogardzie naprawdę dobrą robotę" - stwierdziła w Warszawie koordynator ds. programu &39;Ekonomia na co dzień&39;, Urszula Sierżant. Z dziennikarskiego obowiązku wypada dodać, że reprezentacja Starogardu w składzie: Agnieszka Czech, Martyna Czechowska i Dorota Skórczewska zdobyła wyróżnienie. Na przełomie drugiej i trzeciej dekady maja w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Reymonta zakończył się kolejny cykl szkoleń organizowanych w ramach projektu "Promocja Zatrudnienia i Rozwój Zasobów Ludzkich - Województwo Pomorskie". W trwających dwa tygodnie zajęciach udział wzięło kilkunastu bezrobotnych mieszkańców Starogardu i okolic. Uczestnikom szkolenia przekazano wiadomości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek.

W dniach od 28 maja do 6 czerwca trwają obchody Dni Starogardu Gdańskiego.W czwartek 3 czerwca o godzinie 15:00 w Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie grup regionalnych miejskich szkół podstawowych i gimnazjów "Dziań brzadu" i prezentacje artystyczne o "Złote japko" Prezydenta Miasta.4 czerwca w piątek od godziny 14:35 na rynku będą Prezentacje gimnazjalistów "Cztery strony świata - kontynenty. Starogard Gdański częścią Polski; Polska częścią Europy; Europa częścią Świata; Świat globalną wioską". Turniej żywych szachów. Turniej rekreacyjno - sportowy - "Tak dokonywało się prawo w Afryce, Europie, Ameryce... - miejsce kaźni średniowiecznej".Kiermasz (wpływy przekazane będą na rzecz Oddziału Dziecięcego Szpitala Św. Jana).18:00 Intronizacja Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

O godzinie 19:30 w Kościele pw. Św. Katarzyny odbędzie się Koncert Zespołów Muzyki Dawnej. O godzinie 21:45 przy Baszcie Gdańskiej spektakl teatralny i koncert poezji śpiewanej "Czary, gusła, wierzenia".W sobotę 5 czerwca o godzinie 10:00 z Rynku rusza Rajd rowerowy na trasie Starogard Gdański - Płaczewo; Piknik w Płaczewie z ogniskiem i piosenką turystyczną i biesiadną. W niedzielę 6 czerwca o godzinie 16:00 w Parku Miejskim: Pokaz Mistrzów Kociewia w Tańcu Towarzyskim; Występy orkiestr dętych; Koncert Orkiestry Kameralnej "Pro Simfonica" ; Koncert laureatów miejskich festiwali piosenki francuskiej i anglojęzycznych; Koncert zespołu wokalno - instrumentalnego "AIRAM";

Koncert Gwiazdy Wieczoru - zespół estradowy "SALSA".W parku również odbędą się: akcja plastyczna "Nie święci garnki lepią" ; mini jarmark sztuki ludowej; gry i zabawy harcerskie. W środę 2 czerwca Prezydent Miasta Stanisław Karbowski, zastępcy prezydenta Eugeniusz Żak, Zbigniew Kozłowski, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urszula Domachowska, inspektor WSS Bożena Uciekałek, Przewodnicząca Komisji Kultury RM Regina Sikorska uroczyście pożegnali odchodzącą na emeryturę dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożenę Czyszewską. Władze miasta podziękowały dyrektor za trzydziestoletnią pracę w bibliotece.

3 czerwca br. o godzinie 12:00 przy al. Wojska Polskiego odbędzie się inauguracja działalności Starogardzkiego Centrum Wolontariatu. Na inaugurację zapraszają Prezydent Miasta Stanisław Karbowski oraz Prezes Stowarzyszenia Wspomagającego Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych "Można Inaczej" Beata Kosecka-Pociecha. Już po raz trzeci uczniowie ze starogardzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych biorą udział w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej pn. "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W bieżącym roku Kampania prowadzona jest pod hasłem "Sport to zawsze dobry wybór". Młodziez bierze udział w licznych konkursach, m. in. "Zostań mistrzem", "Trzeźwy umysł - co to znaczy", "Nasza zielona Szkoła".

W organizację całości Kampanii zaangażowali się liczni pedagodzy szkolni i nauczyciele, w wielu placówkach zadania Kampanii włączone zostały do Szkolnych Programów Profilaktycznych. W dniu 3 czerwca 2004 roku o godzinie 12:00 w SCK odbędzie się wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży przygotowanych na konkurs pn. "Jak zostać mistrzem, czyli mój pomysł na życie". Prace literackie zgłoszone w ramach konkursu zostaną wydane w najbliższym czasie w specjalnej Gazetce Kampanijnej. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych doceniając zaangażowanie i pracę dzieci i młodzieży ufundowała nagrody, które zostaną wręczone na uroczystości otwarcia wystawy w dniu 3 czerwca.

Natomiast wszystkie prace starogardzkiej młodzieży wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie, którego rozstrzygnięcie przewidywane jest we wrześniu 2004 r.

ZAPROSZNIE
Związek Inwalidów Wojennych RP, Starosta Powiatu Starogardzkiego, Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego zapraszają na uroczystości rocznicowe z okazji 85. Rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP; 60. Rocznicy Bitwy o Monte Cassino;

89. Rocznicy Bitwy pod Rokitną i święta 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, które rozpoczną się 12 czerwca 2004 r. o godz. 10:00 w kościele pw. św. Wojciecha.

Program uroczystości rocznicowych:

10:00 uroczysta msza św. W kościele pw. św. Wojciecha oraz złożenie kwiatów przed tablicami pamiątkowymi.

11:00 Przemarsz ulicami Starogardu na cmentarz przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów

11:30 uroczysty apel przy mogiłach ostatnich dowódców 2 Pułku Szwoleżerów - płk. Trepto i płk. Łękawskiego

12:00 Akademia rocznicowa - Publiczne Gimnazjum Nr 3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz