czwartek, 29 września 2005

Memoriał Sławomira Zieleniewskiego

W sobotę 24.09 w Skórczu odbył się VII Memoriał Rzutów Lekkoatletycznych Sławomira Zieleniewskiego Elite Pedros Cup.

Stawiło się wielu czołowych polskich miotaczy. Dopisała pogoda. Padło wiele wartościowych wyników. Olgierd Stański rzucając dyskiem na odległość 61,60 pobił rekord memoriału.

Podczas Memoriału odbywały się równolegle zawody dla weteranów nad którymi czuwał Prezes Klubu Weterana Sylwester Maliszewski.
Zawodom towarzyszyły tez konkurencje dodatkowe, dzięki którym Memoriał zyskał na widowiskowości. Jedną z nich był rzut młotem do celu - konkurencja polega na tym, kto rzuci młotem najbliżej chorągiewki oddalonej o 50 metrów od koła. Starowały kobiety i mężczyźni. Do rzutów można było używać młotów o dowolnej wadze. Zwyciężył jeden z gości specjalnych memoriału, tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata w rzucie młotem i Złoty Medalista Olimpijski z Sydney - Szymon Ziółkowski, po którego rzucie młot znalazł się zaledwie 68 cm od chorągiewki.

Bardzo ciekawą konkurencją był tez konkurs o Złotą Kulę, podczas którego najlepsi z weteranów oraz najlepsi kulomioci pchali kulą. Wyniki konkurencji obliczono na podstawie tabel wielobojowych oraz tabel weteranów w poszczególnych kategoriach wiekowych. (dla każdej kategorii wiekowej wynik przeliczany był przez odpowiedni współczynnik) Konkurencję wygrał tegoroczny Mistrz Świata Weteranów Andrzej Semborowski, którego wynik po przeliczeniu wyniósł 19,62 m.

W dowód wdzięczności za pamięć oraz za osiągnięcia sportowe Pan Sławomir Flissikowski - Prezes BS Skórcz przekazał w imieniu mieszkańców Skórcza - obraz pędzla Pani Barbary Pawłowskiej " Szymon kręci się wokół Skórcza, a Skórcz wokół Szymona" przedstawiający Mistrza podczas rzutu młotem na tle wirującego miasta Skórcz.Na zawodach pojawił się również red. Sławomir Siezieniewski z Telewizji Gdańsk, który przeprowadził wywiad z Dyrektorem zawodów p. Zygfrydem Anhaltem. Relacja z zawodów pojawiła się na antenie TVP Gdańsk w sobotę wieczorem w Panoramie oraz w niedzielę rano w Gdańskim Magazynie Sportowym.

Tegoroczne zawody odbyły się pod patronatem Elite Pedros Spółka z o.o., której przedstawiciel - Paweł Januszewski ( do niedawna najlepszy polski płotkarz w biegu na 400 m) również pojawił się na zawodach.

Zawody zakończyły się kameralnym ogniskiem. na którym można było już na spokojnie podsumować zawody, wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość oraz powspominać poprzednie Memoriały.

Tekst Marcin Hałas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz