czwartek, 29 września 2005

Święto Grzyba u Lasaków

...Wójt gminy Osieczna Barbara Tomczak nie dała jednak za wygraną i imprezę - Święto Grzyba u Lasaków - urządza. Rrozpocznie się w dniu 1 października 2005 r. o godz. 13.00 w Osiecznej na Placu 1000- lecia.


Gmina Osieczna całkiem niedawno pobiła w Szlachcie rekord Guinessa w kategorii najdłuższa ławka na świecie (przypomnijmy - 613,13 m. Nie miał to być oczywiście jednorazowy akcent promocyjny gminy i regionu, a jedno z kilku istotnych tegorocznych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Do imprez cyklicznych - corocznych mistrzostw świata w kapele oraz marszu Korzeniowskiego - miało w tym roku dojść święto grzyba.
Jako pewnik przyjęliśmy, że święto się nie odbędzie, bo w lasach z powodu niezwykłej pogody grzyba nie uświadczysz, a przez to nie uświadczysz przy szosie Osowo Leśne - Osieczna setek, a może i tysięcy samochodów osobowych i autobusów, jakie co roku przywożą z Tczewa i Elbląga grzybiarzy.

Wójt gminy Osieczna Barbara Tomczak nie dała jednak za wygraną i imprezę urządza. Nazywa się Święto Grzyba u Lasaków i rozpocznie się w dniu 1 października 2005 r. o godz. 13.00 w Osiecznej na Placu 1000- lecia.
Przed organizatorami stoi bardzo trudne zadanie, bowiem w programie imprezy bardzo istotny jest konkurs na najlepszą potrawę grzybową. Może się cieszyć ten, kto ma zapasy suszonych grzybów z ubiegłego roku.

Po konkursie będą występy: kabaretu "Ciacho", sygnalistów - brzmi to bardzo ciekawie, chóru "Halka", występy dzieci i młodzieży. Po tym rozmaite gry i zabawy, w których przecież gmina Osieczna przez kilka lat się wyspecjalizowała z racji organizacji mistrzostw świata w kapele. Nie zabraknie też wystaw i prezentacji multimedialnych, związanych z charakterem zalesionej w około 70 procentach gminy. Na pewno dużym powodzeniem cieszyć się będzie loteria fantowa.

Miejscowi i goście, którzy przyjadą ze swoimi szoferami, będą mogli bawić się do białego rana przy muzyce zespołu "Revers". W trakcie trwania imprezy - uwaga, uwaga - możliwość degustacji i kupna przetworzonych i świeżych grzybów oraz owoców runa leśnego. Jeżeli w Osiecznej takie grzyby i owoce mają (dla prawdziwych zbieraczy podobno nie ma nieudanych sezonów), to naprawdę warto pojechać, najeść się i kupić np. na wigilię.

A oto bardziej szczegółowy program imprezy.

1330 - Konkurs na "Najlepszą potrawę"
1400 - Występ przedszkolaków
1430 - Ogłoszenie wyników konkursu na
" Najlepszą potrawę"
1445 - Występ chóru " Halka"
1500 - Loteria fantowa
1515 - Występy sygnalistów
1600 - Gawędy p. Lipki
1630 - Loteria fantowa
1645 - Występy młodzieży szkolnej
1715 - Występ chóru " Halka"
1730 - Kabaret " CIACHO"
1830 - Loteria fantowa
Oprac. Tadeusz MajewskiNa zdjęciu przewodnicząca RG Osieczna Liliana Barszcz i wójt Barbara Tomczak z mężem na dożynkach w Bolesławowie. To tu pani wójt bardzo nas zaskoczyła. Święto Grzyba w tym roku będzie - powiedziała. Fot. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz