poniedziałek, 5 września 2005

Patryk Piłat - Polityk jest...

Patryk Piłat, kandydat na posła z ramienia Platformy Obywatelskiej
POLITYK JEST WŁASNOŚCIĄ PUBLICZNĄ!!!

Czy można zostać politykiem mając niespełna 30 lat, nigdy nie biorąc udziału w publicznych rozgrywkach oraz czując wstręt do wszelkiego rodzaju partyjniactwa i obłudy tzw. "ludzi władzy"?

To trudne pytanie.

Wiem jedno, przyszedł czas na takie zmiany, które gruntownie przebudują struktury naszego państwa, zaś moralność nie jest jedynie wyświechtanym sloganem kampanii wyborczych i akademickich wystąpień. Pochodzę z Kociewia, urodziłem się w malowniczej miejscowości Osiek, jestem młodym człowiekiem i może dlatego moje poglądy polityczne wywodzą się z prawicowo -liberalnego programu Platformy Obywatelskiej.Na sprawy gospodarcze i społeczne patrzę przytomnie i realnie. Z pustego i Salomon nie naleje - tak więc tyle bezpieczeństwa socjalnego, godziwych zarobków, ile troski o równowagę budżetową oraz umiejętną politykę podatkową dającą zwiększenie miejsc pracy.

Program PO nie obiecuje "gruszek na wierzbie", proponuje natomiast szczegółowy plan naprawy finansów państwa. Zmianę systemu podatkowego, zmniejszenie kosztów pracy.

W tegorocznej kampanii wyborczej słyszy się najczęściej głosy mówiące o przeszłości, o rozliczeniach, o "hakach" na przeciwników politycznych.

Mam nadzieję, że jest to już tylko przysłowiowy "łabędzi śpiew" polityków, którym, misja społeczna pomieszała się z prywatną wojną wszystkich ze wszystkimi.

Młodzi ludzie pragną wyraźnych zmian, stawiają na pragmatyzm i całkowita jawność życia politycznego.

POLITYK JEST WŁASNOŚCIĄ PUBLICZNĄ!!!

Elita władzy musi być przejrzysta, ale nie może też popadać w ekshibicjonizm, który daje satysfakcję poszukiwaniom sensacji. Są tacy, którzy twierdzą, że tylko ubogi znaczy uczciwy, a bogaty z założenia jest podejrzany. Trzeba więc znaleźć rozsądną granicę - wyznaczoną prawem i obyczajami - określającą stopień przejrzystości polityków.

Szanowny wyborco, liczę na zrozumienie moich przekonań politycznych i poparcie mojej osoby oraz partii w zbliżających się wyborach.

Patryk Piłat
Więcej o kandydacie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz