sobota, 20 grudnia 2008

"Orlik 2012" w Zblewie

W poniedziałek, 15 grudnia, w Skarszewach i Zblewie miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksów boisk sportowych "Moje boisko - Orlik 2012".

I nad Zblewem, i nad Skarszewami tego wieczoru rozciągała się biała łuna. To od silnych świateł przy obiektach. Na otwarcie "Orlików" przybyli do obu miejscowości (najpierw do Skarszew, potem do Zblewa) m.in.:


szef Gabinetu Politycznego Premiera Sławomir Nowak, marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski, starosta starogardzki Leszek Burczyk i radny sejmiku województwa pomorskiego Dariusz Męczykowski. Tak więc uroczystego przecięcia wstęgi, symbolicznie otwierającego "Orlika" w Zblewie, dokonał całkiem niezły zespół, bo trzeba jeszcze doliczyć naszych włodarzy (patrz -zdjęcie na okładce). Niestety, na pierwszy poważny mecz było za zimno, więc odbył się mecz zabawowy. Po tym akcja imprezy przeniosła się do sportowej sali w ZSP Zblewo.


Tu, po oficjalnej części ceremonii otwarcia, odbył się niezwykle ciekawy program artystyczno-sportowy. Wystąpiła w nim grupa 130 uczniów z ZSP w Zblewie.

Konstrukcja tego wspaniałego programu oparta została na chronologicznym następstwie pór roku. Ci najmłodsi i najstarsi przedstawili różne formy aktywności fizycznej. Pokazali widzom, jak można aktywnie spędzić czas jesienią, zimą, wiosną i latem. Zanim wystąpiły poszczególne grupy, na scenie pojawiła się uczennica klasy piątej i zademonstrowała pokaz jazdy na jednokołowym rowerze.

Potem mogliśmy podziwiać różnorodne występy kolejnych uczniowskich grup. Z zachwytem obserwowaliśmy taniec dziewcząt na rolkach oraz grupę koszykarzy przygotowanych przez p. Olimpię Godlewską.

Kiedy zakończyli swój pokaz sprawności fizycznej gimnastycy i akrobaci przygotowani przez p. Ewę Ossowską, na sali rozległy się gromkie brawa i okrzyki podziwu. Z wielką uwagą śledziliśmy też przepiękny występ uczennic z klas 5 i 6 w tańcu emitującym grę w hokeja oraz gimnazjalistek w układzie gimnastycznym na stepach. Podziękowania za przygotowanie tych gimnastyczek należą się p. Justynie Prychła i Ewie Gromowskiej.


Równie wspaniale zaprezentowały się trzecioklasistki - cheerleaderki przygotowane pod kierunkiem p. Iwony Konieczki.

Bardzo miłym akcentem programu był występ najmłodszych uczniów naszej szkoły. Klasa 2c p. Felicji Gołuńskiej popisała się, pokazując wzorcową gimnastykę.

Na tle słów i melodii piosenki "Bałwanki" uczniowie klasy 2 a p. Jolanty Miszker przedstawili swój układ taneczny, który wprowadził publiczności w bardzo radosny nastrój.

Piosenki, związane tematycznie z porami roku, w wykonaniu zespołu wokalnego p. Blandyny Czaja przeplatały i uatrakcyjniały występy kolejnych grup.

Nad sprawnym przebiegiem całości czuwały prowadzące - panie Halina Jaworska o Hanna Mikulewicz.

Salę gimnastyczną, na której odbył się program artystyczny, wspaniale udekorowały panie Justyna Pochylczuk i Beata Kośnik.

Wszystkim obserwatorom - zaproszonym gościom, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły - na długo pozostanie w pamięci zimowy wieczór 15 grudnia 2008 roku.

Hanna Mikulewicz, Genowefa Pelowska

współpraca Tadeusz Majewski

Fot. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz