wtorek, 9 grudnia 2008

Starogard. Udane starty "Ósemki"

Bardzo pracowity okres mieli młodzi zawodnicy UKS "Ósemka" Starogard Gdański przez ostatni miesiąc…Młodzi pływacy praktycznie miesiąc czasu spędzili "na walizkach" trenując na zgrupowaniach, startując w różnego rodzaju mityngach. Od 6 listopada przebywali na zgrupowaniu w Cetniewie oraz startowali na zawodach w Szczecinie, Dębicy i Gdańsku.W Szczecinie startowali w imprezie seniorskiej pod nazwą Wielkie Grand Prix Polski. Startowało tam ponad 270 zawodników z ponad 40 klubów, zawody były silnie obsadzone, gdyż był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Seniorów. Nasi zawodnicy pojechali tam po naukę, aby podpatrzeć najlepszych startujących w kraju zawodników. Wszyscy zawodnicy porobili piękne rekordy życiowe, pokazując że bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy i są w stanie powalczyć o najwyższe laury w tym roku. Najlepszym dowodem tego jest Rekord Województwa Pomorskiego Bartosza Osnowskiego na 400 m stylem zmiennym czy wyniki w czołówce krajowej Wiktorii Wysockiej i Marty Stępniak w stylu dowolnym i zmiennym. Zapowiadało to bardzo dobre wyniki w kolejnych zawodach, gdyż zawodnicy nasi zawodnicy startowali w Szczecinie na bardzo silnych zakwasach, jadąc tam prosto ze zgrupowania.

Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać - w przed ostatni weekend listopada "Ósemka" wystartowała w Grand Prix Małopolski na pływalni o wymiarach olimpijskich (50m) w oddalonej od Starogardu ponad 700 km miejscowości Dębica. Te zawody już były rozgrywane z podziałem na kategorie wiekowe, więc mogliśmy udowodnić sobie, w jakiej obecnie jesteśmy dyspozycji. Nasza 14 osobowa ekipa zdobyła 28 medali tylko w jednej kategorii wiekowej, pozostawiając w tyle pozostałe ekipy. Najbardziej na tych zawodach cieszył postęp najlepszych zawodników naszej sekcji, którzy uzyskali w Dębicy rezultaty lepsze niż rezultaty osiągnięte na Letnich Mistrzostwach Polski, pomimo iż trenowaliśmy cały czas 25 metrowej pływalni.


Najlepiej na zawodach wypadli: Bartosz Osnowski (3 złote - 2 srebrne), Wiktoria Wysocka (3 złote - 2 srebrne), Patryk Laser (3 złote - 2 brązowe), Aleksander Weiss (złoto, 2 srebra, brąz), Karol Gil (2 złote), Daria Glanert (2 srebrne, 2 brązowe), Marta Stępniak (2 brązowe); Nie znaleźli się na podium ale cały czas pną się ku górze także inny zawodnicy: Szymon Hoang Van, Radek Gockowiak, Przemek Lewicki, Konrad Dorawa, Paweł Ziółek, Szymon Osnowski i czyniąca ogromne postępy Natalia Ciachorowska, która na następnych zawodach - Pucharze Prezydenta Miasta Gdańska powinna się postarać o uzyskanie wysoko wyśrubowanego minimum na Zimowe Mistrzostwa Polski 15 latków.

Z kolei 12-latkowie, maja już za sobą kwalifikacje do Zimowych Mistrzostw Polski 13 latków, które odbędą się na początku stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbyły się one w Gdańsku pod Nazwa Drużynowych Mistrzostw Województw. Tutaj nie zawiodła Daria Glanert uzyskując doskonałe rezultaty w obrębie naszego województwa. Wynik na 50 m stylem dowolnym okazał się 20 wynikiem w Polsce i dał jej przepustkę do Imprezy Centralnej. Na krawędzi wyjazdu znalazł się Szymon Osnowski, który uzyskał 36 wynik razem z innym zawodnikiem z Olsztyna (kwalifikuje się 36 zawodników) i o jego występie w tej imprezie zadecyduje start w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Gdańsku (13-14 grudnia). Za świetne nowe rekordy życiowe, pomimo braku kwalifikacji na Mistrzostwa Polski na pochwałę także zasługują inni młodzi pływacy 12-to letni, podopieczni Macieja Gabryela - Julia Kozłowska, Mateusz Bliski i Wiktoria Knut.

Kolejne zawody już za tydzień - Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Trener Jarosław Błażek zapowiada, iż będzie to eksplozja wyników starogardzkich zawodników, którzy szlifują na te zawody doskonałą formę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz