wtorek, 9 grudnia 2008

WOŚP STAROGARD. Koncerty, aukcje, pokaz ogni

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie.


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. współorganizuje z SCK XVII Finał WOŚP w mieście. Obecnie OSiR kontaktuje się z wieloma instytucjami i firmami zwracając się z prośbą o pomoc przy organizacji.


W dniu Finału OSiR planujemy - pisze do nas szef sztabu przy OSiR Maria Malinowska - na hali koncerty zespołów, aukcje, licytacje oraz pokaz ogni o godz. 20. Cały dochód uzyskany z licytacji oraz ze zbiórki przez wolontariuszy przeznaczony zostanie, zgodnie ze statutową działalnością WOŚP, na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Głównym celem będzie zakup odpowiednich ultrasonografów w celu przeprowadzania regularnych, okresowych, odpowiednich badań przesiewowych u dzieci do 10. roku życia - szacunkowo 3 aparatów na każde województwo, zapewnienie odpowiedniego zaplecza diagnostycznego lekarzom rodzinnym i pediatrom dla wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci.

Ten finał będzie również okazją do poprawy aktywności lekarzy i świadomości rodziców, a rozbudowanie zaplecza diagnostycznego powinno przynieść poprawę wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci, co poprawi efekty leczenia diagnozowanych przypadków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest imprezą, która łączy wszystkich Polaków i z tej wielkiej wspólnoty i wspólnego działania wypracowujemy corocznie wspaniałe dzieło dające możliwość niesienia pomocy wielu potrzebującym ludziom.

Liczę, że i tym razem na naszą prośbę nie będziecie obojętni i nie pozostanie ona bez echa. Za wszelką pomoc w imieniu wszystkich dzieci składamy serdeczne dziękuję.

Podajemy adres siedziby sztabu i inne informacje: Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijczyków Starogardzkich, 83-200 Starogard Gd., tel./fax O 58 56 221 20, e-mail: osir@osir.com.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz