środa, 3 grudnia 2008

Listy. Proszę o informację o antenacie

W numerze 46/969 "Gazety Kociewskiej" z dnia 12.11.2008 r. zamieszczona została lista poległych na frontach I wojny światowej mieszkańców gminy Smętowo.

Lista ta została sporządzona przez p. Reginę Kotłowską.

W tradycji i opowiadaniach mojej rodziny wiadomym jest, iż jeden z braci mojego dziadka Michała Lukowskiego - Bernard Lukowski, urodzony 16.08.1880 r., brał udział w I wojnie światowej jako poddany pruski i zginął na froncie zachodnim.

W związku z tym mam prośbę - o ile to tylko jest możliwe - o podanie mi, czy w zbiorach p. Reginy Kotłowskiej znajdują się jakiekolwiek informacje o moim antenacie Bernardzie Lukowskim. Z posiadanych dokumentów wiadomym jest, iż dziadek mój Michał Lukowski urodził się 29.09.1883 w Jeleniu Szlachetnym, tak jak i kolejny brat Piotr Lukowski, urodzony 13.07.1885 r. Przypuszczalnie i Bernard Lukowski urodził się w Jeleniu Szlachetnym. Później w dokumentach przewijają się miejscowości Smętówko, Kopytkowo, Leśniewo, Lalkowy, Smętowo. Liczę, że może uda się zdobyć choć parę informacji na temat Bernarda Lukowskiego i za to będę wdzięczny.

Łączę wyrazy szacunku

Jerzy Dunajski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz