piątek, 19 grudnia 2008

Olimpijka Madejczyk w Smętowie

Czasem wystarczy jeden bodziec, w tym wypadku jeden człowiek, by sprowadzić dziecko na właściwą ścieżkę.


W piątek 12 grudnia w sali sportowej ZKiW w Smętowie Gr. w ramach programu "I ja mogę zostać Olimpijczykiem" po raz kolejny zagościł olimpijczyk.Tym razem na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, głównego inicjatora spotkań młodzieży z wybitnymi postaciami polskiego sportu, odpowiedziała rekordzistka Polski w rzucie oszczepem, VII na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Barbara Madejczyk.


Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski opowiedziała o początkach swej kariery, największych osiągnięciach i cechach potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w sporcie.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 osób, goście, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Poza wystąpieniem Barbary Madejczyk odbyła się konferencja prasowa, w której każdy mógł zadać dowolne pytanie olimpijce. Jeden z nauczycieli zauważył, że Leszek Blanik odwiedzający nas przed Pekinem (w marcu tego roku - przyp. red.) wrócił z igrzysk ze złotym medalem. - Jeżeli przynosicie takie szczęście, to z pewnością zobaczymy się przed Londynem - zdeklarowała się pani Basia.

Kolejnym punktem programu był konkurs "Jak znam Basię Madejczyk?". Nagrodami były wspaniałe artykuły promocyjne PKOL-u z Igrzysk pozyskane przez GOKSiR. Za podany rekord Polski w rzucie oszczepem zwycięzca otrzymał pięknie wydany album z dedykacją od mistrzyni. Niespodziankami specjalnie przygotowanymi dla pani Basi były występy utalentowanych gimnazjalistek. Jako pierwszy zaprezentował się duet taneczny. Później mogliśmy się zachwycać piosenką "Pokonaj siebie", towarzyszącą olimpijczykom w Pekinie (oryginał zespół Fell) w wykonaniu gimnazjalistek ze szkolnego zespołu "Nuta za nutę". Za tak ciekawą oprawę muzyczno-taneczną odpowiedzialna była nauczycielka wuefu Monika Apostołowicz.

Na zakończenie mistrzyni otrzymała paterę oraz kwiaty. Wręczali je: wójt Zofia Kirszenstein, dyrektor GOKSiR Michał Chrzanowski oraz
w imieniu dyrekcji szkoły - uczniowie. Na koniec była długa sesja zdjęciowa, wpisy do szkolnej kroniki i oczywiście autografy.


Po prawie dwugodzinnym spotkaniu organizatorzy wspólnie z olimpijką udali się do urzędu gminy na smaczny obiad, podczas którego rozwinęła się dyskusja na temat sportu nie tylko na najwyższym poziomie. Otrzymaliśmy także cenne wskazówki dotyczące szkolenia dzieci w klubach sportowych.
- Cieszy mnie frekwencja, która tym razem była zaskakująca! Sam kiedyś byłem na spotkaniu z mistrzem olimpijskim Szymonem Ziółkowskim i wiem, jak wielkie wrażenia one pozostawiają. Czasem wystarczy jeden bodziec, w tym wypadku jeden człowiek, by sprowadzić dziecko na właściwą ścieżkę, niekoniecznie tę sportową. To jest właśnie poza promocyjnym aspektem tych spotkań, główna ideą tego programu, który będą nadal kontynuowany. Ukłony kieruję w stronę pani wójt i dyrektora szkoły, którzy dostrzegają duże wartości wychowawcze tego typu wydarzeń oraz idące za tym pozytywne zmiany w osobowościach uczniów. Jednocześnie dziękuję wszystkim zaangażowanym za bezinteresowną pomoc podczas dotychczasowych spotkań. To dzięki wam spotkania mają odpowiednią oprawę i nadają należny im charakter - podkreślił realizator spotkań Karol Nowakowski i zapowiedział najpóźniej w marcu przyszłego roku kolejną gwiazdę polskiej estrady sportowej.Barbara Madejczyk

urodziła się 30 września 1976 roku w Ustce.

Klub: LKS "Jantar" Ustka

Trener - Henryk Michalski

Najważniejsze sukcesy:

1. VII m-ce na IO w Pekinie w 2008 r.

2. Finalistka IO w Atenach w 2004 r.

3. Akademicka Mistrzyni Świata w rzucie oszczepem, DAEGU 2003.

4. Superliga Europejska, Malaga, 2006 - I miejsce w rzucie oszczepem.

5. Wyróżniona za najlepszy wynik Superligi Europejskiej wśród kobiet w Maladze w 2006 r.

6. Superliga Europejska, Monachium, 2007 - III miejsce w rzucie oszczepem.

7. Superliga Europejska, Florencja, 2005 - II miejsce w rzucie oszczepem.

8. Rekordzistka Polski Seniorów w rzucie oszczepem - 64,08, Malaga 2006.

9. 16-krotna medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

10. I miejsce w Plebiscycie na Najpopularniejszego Lekkoatletę Pomorza w 2006 r.

11. Tytuł "Ambasadora Ustki" nadany przez Burmistrza Miasta Ustki.

Dominika Nowakowska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz