wtorek, 9 grudnia 2008

Policjanci znaleźli gitary (wiadomości z Policji i Straży)

"Niczyje" instrumenty, traktorzysta na gazie i zdradliwy sms.


Policjanci znaleźli... gitary GITARY.

7.12 policjanci ze Starogardu zabezpieczyli 10 gitar, które odnalezione zostały przez jednego z mieszkańców nieopodal ulicy Bilikiewicza. Śledczy poszukują teraz właściciela odnalezionych instrumentów muzycznych. W godzinach popołudniowych do starogardzkiej komendy zadzwonił mężczyzna, który poinformował o nietypowym znalezisku - podczas spaceru w pobliżu ul. Bilikiewicza znalazł na skarpie 10 kartonów, w których znajdowały się nowe gitary. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione przedmioty. Teraz szukają ich właściciela. Do chwili obecnej policja nie otrzymała żadnego zgłoszenia o utracie tego mienia. Śledczy nie wykluczają, że instrumenty te mogły zostać skradzione z ciężarówki, której kierowca zatrzymał się na jednym ze starogardzkich parkingów, a następnie nie domyślając się niczego udał się w dalszą drogę.


TRAKTORZYSTA. 7.12 w ręce skarszewskich policjantów wpadł traktorzysta, który w chwili zatrzymania miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 37-latek kierował swoim pojazdem bez wymaganych uprawnień i dokumentów. Pojazd poruszał się bez włączonych świateł mijania. Jego kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący nim mężczyzna jest nietrzeźwy. Ponadto nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów od ciągnika i kierował nim bez prawa jazdy. Jak ustalili policjanci, dokument ten został mu zatrzymany kilka lat wcześniej za jazdę "na gazie". Kierowca został przebadany alkomatem, a ciągnik odholowano na policyjny parking.

OKRADŁA ZNAJOMEGO. 7.12 śledczy ze starogardzkiej komendy przedstawili zarzuty 32-letniej kobiecie, która na początku listopada okradła mieszkanie swojego znajomego. Dorota W. przywłaszczyła sobie telefon komórkowy, lornetkę oraz spodnie jeansowe. Wykorzystała fakt, że właściciel mieszkania pozostawił ją w domu, a sam wyszedł na zakupy. Policjanci pracujący przy tej sprawie odzyskali skradzione spodnie i lornetkę. Mimo iż cała sprawa wyszła na jaw, Dorota W. do samego końca próbowała zwodzić funkcjonariuszy. W czasie gdy opowiadała policjantom o tym, że skradziony wcześniej telefon sprzedała na targowisku, śledczy usłyszeli dzwonek telefonu sygnalizujący nadejście smsa. Jak się wówczas okazało, skradzioną komórkę posiadała przy sobie. Teraz o losie kobiety zadecyduje sąd. Za kradzież grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Opracowała na podstawie informacji dostarczonej od st. sierż. M. Kunki M. Krzywińska.

Kronika policyjna

29.11. Mieszkanka Starogardu Patrycja C. w jednej ze starogardzkich dyskotek wykorzystała nieuwagę drugiej osoby i ukradła torebkę zawierającą dowód osobisty, portfel z pieniędzmi (40 zł) i kartę bankomatową.

30.11. W miejscowości Kopytkowo Sylwia P. uszkodziła samochód ford fokus wybijając przednią szybę oraz zniszczyła CB radio. Wartość strat 2.150 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP Starogard Gd..

3.12. Policjanci ze Zblewa zatrzymali Zygmunta T., który w stanie nietrzeźwości (2,14 prom.) kierował peugeotem i spowodował kolizję drogową z motorowerem zaparkowanym na poboczu drogi.

4.12. Funkcjonariusze PP Kaliska zatrzymali Stanisława C., który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości (0,97 prom.).

4.12. Funkcjonariusze starogardzkiej drogówki zatrzymali Lidię S., która kierowała oplem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowała kolizję drogową z drugim pojazdem.

4.12. Funkcjonariusze KPP Starogard Gd. zatrzymali Artura W., który posiadał przy sobie 2 gramy marihuany.

6.12. Przy ul. Andersa w Starogardzie policjanci zatrzymali na gorącym uczynku Jacka S. lat 25, który posiadał środki odurzające w postaci haszyszu. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie. 5.12. Kierująca samochodem daewoo potrąciła pieszego, który wtargnął na jezdnię przy ul Chojnickiej w Starogardzie wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy w stanie nieprzytomnym odwieziony został do szpitala. Kierująca była trzeźwa, od pieszego pobrano krew do badań.

Kronika strażacka


3.12. Godziszewo, droga wojewódzka 222 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu czołowym stojące na pasie ruchu. Osoby podróżujące pojazdami odmówiły przyjęcia medycznej pomocy przedlekarskiej. Ratownicy odłączyli w pojazdach akumulatory i zakręcili zawór butli instalacji gazowej. Po czynnościach dochodzeniowych policji pojazdy umieszczono na lawecie pomocy drogowej, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

4.12. Starogard Gd., ul. Broniewskiego - pożar w budynku jednorodzinnym

Na miejscu pożaru strażacy zastali palący się opał oraz izolację rur grzewczych i bojlera. Strażacy podjęli działania gaśnicze w natarciu na palące się materiały oraz ustawiono agregat oddymiający. Po ugaszeniu pożaru strażacy wyrzucili opał oraz izolację na zewnątrz budynku, a pomieszczenie oddymiono.

5.12. Starogard Gd., ul. Chojnicka - potrącenie pieszego

Około godziny 18.40 strażaków wezwano do wypadku drogowego w Starogardzie Gd. przy ul. Chojnickiej. Na miejscu zdarzenia zastano leżącego na jezdni mężczyznę potrąconego przez samochód osobowy. Kierujący samochodem osobowym odjechał z miejsca zdarzenia. Ratownicy udzielili poszkodowanemu 27-letniemu mężczyźnie medycznej pomocy przedlekarskiej. Po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego poszkodowanego przekazano służbom medycznym.

6.12. Mermet, Osiedle Leśne - pożar domku letniskowego

Około godz. 23.25 strażaków wezwano do pożaru budynku letniskowego w Mermecie. Po dokonanym rozpoznaniu stwierdzono, że pali się poddasze użytkowe budynku. Za pośrednictwem Pogotowia Energetycznego odłączono prąd elektryczny w miejscowości Mermet. W pierwszej fazie gaszenia pożaru podano prąd wody do wnętrza palącego się obiektu, a drugi na dach. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji w środku budynku celem dotarcia do zarzewia ognia. Wyniesiono część wyposażenia na zewnątrz budynku. Straty oszacowano na około 100.000 zł. W akcji wzięło udział 19 strażaków ochotników z OSP Wielki Bukowiec, Lubichowo, Ocypel oraz strażacy
z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starogardzie Gd. Akcja zakończyła się około godziny 3.30.

Sporządziła: mł. ogn. Karina Stankowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz