niedziela, 8 lutego 2009

Bal Sportowca w Smętowie Granicznym

Internetowa sonda dotycząca wyboru najlepszego sportowca gminy w roku 2008! To internauci, a przede wszystkim mieszkańcy gminy mają zdecydować, kto ich zdaniem zasługuje na miano najlepszego i przyznać nagrodę internautów w poszczególnych kategoriach.

PLAKAT [PDF]

W sobotni wieczór 21 lutego w sali GOKSiR-u w Smętowie Granicznym po raz pierwszy zostanie zorganizowany Bal Sportowca 2009 połączony z Plebiscytem na NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU 2008.


- Pragniemy nagrodzić wysiłek naszych zawodników, wyróżnić trenerów i zarazem podziękować za reprezentowanie gminy na zewnątrz. Nasi sportowcy, również ci rozpoczynający karierę, powinni mieć zapewnione wsparcie ze strony władz gminnych. Stąd wzięła się wspólna inicjatywa władz gminnych z Ośrodkiem Sportu, która ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania sportem na terenie gminy - zapowiada wójt gminy Zofia Kirszenstein.

Podczas Balu zostaną nagrodzeni zwycięzcy w kategoriach: Najlepszy Sportowiec roku 2008, Sportowy Talent Roku 2008, Sportowe Wydarzenie Roku 2008 i Klub Roku 2008. Wyboru dokona powołana na tę okoliczność Kapituła, w skład której wejdą między innymi wójt gminy, przewodniczący Rady Gminy oraz dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy.

W roku ubiegłym w Smętowie na polu sportowym wyraźnie dali się zauważyć lekkoatleci, odnosząc sporo sukcesów. Poza mianowaną lekkoatletką Dominiką Nowakowską wśród nominowanych w kategorii Najlepszy Sportowiec 2008 znalazł się również biegacz Jakub Wójcicki, mieszkaniec Bobrowca, na co dzień licealista w Skórczu, wicemistrz województwa juniorów w biegu na 400m. Mimo tego to piłka nożna była i jest nadal dyscypliną najpopularniejszą, stąd też w gronie nominowanych widnieją nazwiska trzech czołowych i wyróżniających się piłkarzy Klubu Pogoń Smętowo - bracia Kazimierz i Adam Moczyńscy oraz Przemysław Urbański. Natomiast o miano najlepszego Klubu Roku 2008 rywalizują 4 stowarzyszenia: PUKS "Bonum" i UKS "Gaudium", oba z Kamionki, oraz piłkarski klub "Pogoń" i lekkoatletyczny LLKS "Ziemi Kociewskiej" mające swe siedziby w Smętowie. Aż dziesięciu zdolnych zawodników z całego terenu gminy pretenduje o miano najlepszego w kategorii Sportowy Talent Roku. Z kolei o miano najlepszego Wydarzenia Sportowego roku 2008 rywalizują m.in. Czwartki La oraz III Bieg Niepodległościowy. Dodajmy tylko, że są to również imprezy, które były wzięte pod uwagę jako najlepsze wydarzenia sportowe w powiecie starogardzkim roku 2008.

Wśród zaproszonych gości są władze Rady Głównej LZS w Gdańsku oraz Prezes POZLA i Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku - Marek Fostiak.

Ciekawym pomysłem jest również uruchomienie internetowej sondy dotyczącej wyboru najlepszego sportowca gminy w roku 2008. Głosować można od 9 lutego na stronie www.goksirsmetowo.pl. To internauci, a przede wszystkim mieszkańcy gminy mają zdecydować, kto ich zdaniem zasługuje na miano najlepszego i przyznać nagrodę internautów w poszczególnych kategoriach. Dzięki wykorzystaniu tej nowatorskiej formy zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na swoich faworytów do 20 lutego.

Pełna lista nominowanych w poszczególnych kategoriach znajduje się na stronie GOKSiR oraz w portalu kociewiacy.pl (Portal Kociewia) i Portalu Pomorza. Bal rozpocznie się o godz. 17, a zakończy się zabawą taneczną, która potrwa do północy. To duże prekursorskie wydarzenie sportowe na pewno wzbudza wśród wszystkich sporo ciekawości i przede wszystkim powinno wprowadzać zadowolenie wśród wszystkich zainteresowanych sportem w naszym środowisku.

Patronat medialny sprawują: Gazeta Kociewska oraz portal smetowo.kociewiacy.pl.

kn


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz