środa, 4 lutego 2009

Gm. Osiek. DZIECI W ŚWIETLICACH PODSUMOWANIE PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ (PIS)

Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich jest finansowany z Banku Światowego i między innymi realizuje Program Integracji Społecznej (PIS). Programem tym objęto najbiedniejsze gminy w kraju, a wśród najbiedniejszych gmin naszego województwa znajduje się: Czarna Dąbrówka, Kępice, Konarzyny, Osieczna, Osiek, Smołdzino, Stary Dzierzgoń.


W ramach tego programu Gmina Osiek otrzymała w br. kwotę 41 498 zł, którą przeznaczyła na integracyjne zajęcia świetlicowe dla dzieci z wszystkich sołectw, w tym 4 000 zł na szkolenia. Pod opieką wykwalifikowanych opiekunów (nauczycieli naszej szkoły) dzieci w przeróżnych formach spędziły wolny czas.

Program zwieńczono FESTYNEM EKOLOGICZNYM zorganizowanym w Osieku dokąd zjechały dzieci z całej gminy. Różnorodność programowa festynu: konkursy, gry, zabawa przy dobrej muzyce i pyszne jedzenie sprawiły, że zostanie on zachowany na długo w pamięci dzieci, młodzieży oraz opiekunów.

Podsumowanie realizacji PIS odbyło się czwartego grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku z udziałem:

Krystyny PAJURA - Wicemarszałka Województwa Pomorskiego

Krystyny DOMINICZAK - Dyr. Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Ewy GLIWICKIEJ - Krajowego koordynatora Programu

Cecylii TUŹNIK - Konsultanta regionalnego

WÓJTÓW z gminnymi KOORDYNATORAMI i UDZIAŁOWCAMI

KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH z poszczególnych gmin, które przygotowały potrawy regionalne. Naszą gminę reprezentowało KGW "Karszanianki"" z Karszanka. Panie z Karszanka zachwyciły wszystkich wspaniałym bigosem myśliwskim i pasztetem z żurawinami.


Z nadzieją oczekujemy przyszłego roku, kiedy rozpoczniemy realizację II-ego etapu tego programu. Do zobaczenia w świetlicach.


Gminny Koordynator PIS

Bożena Pietras


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz