niedziela, 8 lutego 2009

Smętowo. Listy nominowanych

Smętowo. Listy nominowanych w poszczególnych kategoriach oraz klub i wydarzenie sportowe roku 2008

Spośród nich wybiorą najlepszych


Przedstawiamy sylwetki nominowanych oraz po kilka zdań na temat największych wydarzeń i klubów sportowych (listy uporządkowane w porządku alfabetycznym, brano pod uwagę tylko i wyłącznie sukcesy odniesione w roku 2008):


NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU 2008:

1. ADAM MOCZYŃSKI - PIŁKA NOŻNA - 30-letni mieszkaniec grający na pozycji pomocnika w klubie POGOŃ. Jeden z dłużej grających zawodników tego klubu. To po jego asystach pada najwięcej strzelonych goli.

2. DOMINIKA NOWAKOWSKA - LA - mieszkanka Smętowa, srebrna medalistka MP Seniorów w biegach przełajowych z Olszyny, brąz na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegu na 800m z Poznania, czołowe miejsca w mityngach międzynarodowych (PEDROS CUP i Janusza Kusocińskiego).

3. JAKUB WÓJCICKI - LA - mieszkaniec Bobrowca, uczeń liceum w Skórczu, wicemistrz województwa pomorskiego w biegu na 400m odbytych w Słupsku, VI m-ce w makroregionie w biegu na 400 również ze Słupska. Czołowe miejsca w okolicznościowych biegach przełajowych i ulicznych na terenie województwa.

4. KAZIEMIERZ MOCZYŃSKI - PIŁKA NOŻNA - czołowy zawodnik klubu Pogoń w Smętowie. Doświadczony i najbardziej skuteczny. Wzór zaangażowania i ogromne serce do gry. Przykład piłkarza dla młodego pokolenia adeptów sztuki piłkarskiej.

5. PRZEMYSŁAW URABŃSKI - PIŁKA NOŻNA - 20-letni mieszkaniec Smętowa, podpora drużyny POGOŃ w Smętowie, grający jako pomocnik lub napastnik, w rundzie jesiennej zdobywca 3 bramek.

SPORTOWY TALENT ROKU 2008:

1. DAGMARA OPENKOWSKA - LA - zwyciężczyni klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 300m kl. IV-V. VII m-ce na Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych, systematycznie trenująca w klubie LLKS "Ziemi Kociewskiej".

2. GRZEGORZ WOLSKI - PIŁKA NOŻNA - mieszkaniec Smętówka, wyróżniający się i utalentowany zawodnik drużyny Orlików POGOŃ w Smętowie, sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie gminy i powiatu.

3. FILIP SIUDA - LA - gimnazjalista, zdobył wraz z drużyną mistrzostwo powiatu w czwórboju la w Skórczu oraz później wysokie IV m-ce na Mistrzostwach woj. pomorskiego w Chojnicach również w czwórboju. Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Skórczu. III m-ce w klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 1000m kl. VI i II m-ce w skoku w dal. Systematycznie trenujący w klubie LLKS "Ziemi Kociewskiej".

4. KAROL KOWALCZYK - PIŁKA NOŻNA - gimnazjalista ze Smętowa, bardzo utalentowany piłkarz grający w I składzie drużyny Wisły Tczew juniorów. Przyczynił się do zdobycia przez Smętowo II m-ca w Mistrzostwach Powiatu w Kaliskach w piłce nożnej halowej.

5. MAGDALENA LABON - LA - mieszkanka Kościelnej Jani, uczennica liceum ekonomicznego w Starogardzie Gd., zwyciężczyni w wielu biegach ulicznych i przełajowych w powiecie starogardzkim: Bieg Szpęgawski, Bieg "Szlakami Jana z Jani", Bieg Cystersów, II m-ce w IX Biegu Papieskim w Pelplinie. Zwyciężczyni Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej w Kamionce bieg cystersów Pelplin. IV m-ce w Biegu Kociewskim.

6. MATEUSZ CHYŁA - PIŁKA NOŻNA - mieszkaniec wsi Lalkowy, wyróżniający się i utalentowany zawodnik drużyny Orlików POGOŃ w Smętowie. Sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie gminy i powiatu.

6. MATEUSZ DZIKI - LA - IV kl. sportowa w biegu na 300m. Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Skórczu.

7. TOMASZ KOTOWSKI - LA - gimnazjalista, zdobył wraz z drużyną mistrzostwo powiatu w czwórboju la w Skórczu oraz później wysokie IV m-ce na Mistrzostwach woj. pomorskiego w Chojnicach również w czwórboju. Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Skórczu. II m-ce w klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 1000m kl. VI i III m-ce w skoku w dal. Systematycznie trenujący w klubie LLKS "Ziemi Kociewskiej".

8. PIOTR KARTUSZYŃSKI - PIŁKA NOŻNA - mieszkaniec Smętowa, wyróżniający się i utalentowany zawodnik drużyny Orlików POGOŃ w Smętowie. Sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie gminy i powiatu.

9. PRZEMYSŁAW WAWRZONKOWSKI - LA - uczeń V kl. PSP w Smętowie, III m-ce w klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 1000m kl. IV-V. Wysokie miejsca w bigach przełajowych w powiecie. VII m-ce w Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych w Skórczu. Systematycznie trenujący w klubie LLKS "Ziemi Kociewskiej".

SPORTOWE WYDARZENIE ROKU 2008:

1. III BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY - w ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 350 uczestników z całego województwa. W ramach imprezy rozegrano Mistrzostwa Woj. Pomorskiego Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem LZSów.

2. CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - cykl spotkań lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Smętowo Gr., którego głównym organizatorem jest LLKS "Ziemi Kociewskiej" w Smętowie. W ramach 7 rozegranych zawodów udział wzięło ok. 900 uczestników. Od rundy jesiennej Czwartki mają zasięg powiatowy i są eliminacjami do Finału Ogólnopolskiego.

3. CYKL TURNIEJÓW PIŁKARSKICH DLA ORLIKÓW - turnieje piłkarskie dla dzieci z terenu gminy Smętowo, organizacja rozgrywek COCA COLA CUP.

4. MISTRZOSTWA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWCH - organizowane są corocznie przez PUKS "BONUM" z Kamionki od 2003 roku, bierze w nich udział 250 osób z kilkudziesięciu parafii.

5. SPOTKANIA Z OLIMPIJCZYKIEM - cykl spotkań ze sportowcami naszego kraju w ramach akcji "I ja mogę zostać Olimpijczykiem" organizowane przez GOKSiR.
W ramach spotkań gościliśmy w roku ubiegłym Leszka Blanika i Barbarę Madejczyk.

6. TURNIEJ PIŁKARSKI IM. STANISŁAWA MUCHY - prestiżowy turniej piłkarski organizowany przez GOKSiR oraz klub POGOŃ, w którym starują najlepsze drużyny z powiatu. W roku 2008 imprezę połączono z obchodami 70. rocznicy powstania klubu Pogoń.

KLUB SPORTOWY ROKU 2008:

1. PUKS "BONUM" KAMIONKA - Parafialny Uczniowski Klub Sportowy "BONUM" działa przy parafii w Kamionce od 2003 roku, założycielem i prezesem jest ks. proboszcz Andrzej Taliński, organizuje systematyczne treningi dla dzieci i starszych w siatkówkę i piłkę nożną, propaguje sport masowy i rekreację (m.in. organizując festyny rekreacyjne i integracyjne z osobami niepełnosprawnymi), organizator Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych, powiększa bazę sportową poprzez budowanie boisk.

2. UKS "GAUDIUM" KAMIONKA - działa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce. Jego prezesem jest mgr Urszula Drost - nauczycielka w-f. Proponuje on dziewczętom i chłopcom systematyczne zajęcia w sekcjach: piłki siatkowej i piłki nożnej, wyjazdy na basen, a także uczestnictwo w różnorodnych formach turystycznych i rekreacyjnych. Prowadzi zajęcia młodzieżowej grupy tanecznej "RESPEKT" i aerobiku dla młodzieży i osób dorosłych. Jest organizatorem wielu imprez rekreacyjno-sportowych o zasięgu międzygminnym, gminnym i lokalnym.

2. LZS "POGOŃ" SMĘTOWO - stowarzyszeni piłkarskie z 70-letnią tradycją. W sezonie 2008 występujący w V lidze. Prowadzą szkolenie orlików, którzy odnoszą sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie powiatu starogardzkiego. Aktualnie prezesurę sprawuje Janusz Moczyński.

3. LLKS "ZIEMI KOCIEWSKIEJ" SMĘTOWO - Klub, który powstał w lutym ubiegłego roku. Założycielem był Karol Nowakowski, pełniący również funkcję prezesa do grudnia 2008. Aktualnie funkcję tę pełni Henryk Główczewski. Organizator zajęć i szkolenia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy oraz Czwartków La. Współorganizator Biegu Majowego w Dniu bez Papierosa, III biegu Niepodległości. Zawodnicy klubu zajmują czołowe miejsca w biegach okolicznościowych na terenie całego Pomorza.

Zdjęcia


III Bieg Niepodległościowy był na pewno jedną z większych imprez biegowych w powiecie.


Leszek Blanik na spotkaniu w Smętowie w marcu 2009.


Nominowana do kategorii "sportowy talent" Dagmara Openkowska


Nominowani Tomasz Kotowski (po lewej) i Filip Siuda (pierwszy po prawej) w towarzystwie Roberta Korzeniowskiego.


UGS Gaudium z dorobkiem medalowym po Biegu Jana z Jani.


Lekkoatleci LLKS podczas zawodów w Osiecznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz