wtorek, 17 lutego 2009

Smętowo Graniczne. Kolorowe Walentynki

Najbardziej popularne postacie: dziewczynki - cyganeczki, wróżki, motylki i księżniczki; chłopcy - zorro, muszkieter, supermen i pirat

Smętowo Graniczne. Kolorowe WalentynkiSmętowo Graniczne. W dniu świętego Walentego, na zakończenie tegorocznych ferii, odbył się, długo oczekiwany przez najmłodszych mieszkańców gminy Smętowo Graniczne Bal Karnawałowy z GOKSiR-em. Propozycję zabawy dla dzieci do 7. roku życia skierował miejscowy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, który tym samym zakończył niebywale atrakcyjną, trwającą dwa tygodnie akcję "Aktywne Ferie z GOKSiRem 2009".


Dzięki ozdobom wykonanym przez dzieci ze świetlic wiejskich, sala ZkiW w Smętowie przeobrażona została w kolorową krainę zabaw. Efekt ten potęgował wielki dmuchany zamek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Warunkiem udziału w karnawałowych trzygodzinnych szaleństwach było oczywiście przebranie. Wśród dziewczynek najbardziej popularną postacią były cyganeczki, wróżki, motylki oraz piękne księżniczki. Natomiast chłopcy chętnie wcielili się w obrońcę zorro, muszkietera, supermena i pirata.

Dwie godziny świetnej rozrywki zapewniła grupa klaunów z teatru "Kuźnia Bracka". Punktem kulminacyjnym był oczywiście wybór Królowej i Króla Balu. Organizatorzy z tym plebiscytem mieli nie lada kłopot.

Ostatecznie przyznano koronę Królowej Balu Julii Konczyńska ze Smętowa, przebranej za motylka, a tytuł Króla Balu otrzymał Łukasz Makowski również ze Smętowa, który był piratem. Przygotowano także poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy i ich opiekunów, którzy często byli proszeni do wspólnej zabawy ze swoimi pociechami. Wspólny śpiew, tańce, konkursy i zgadywanki z nagrodami - to zapewniło potężną dawkę wrażeń naszym uczestnikom. Największą nagrodą dla organizatorów za udaną imprezę były zadowolenie i uśmiechy dzieci, które nie schodziły z ich ust aż do samego końca balu.

Na koniec raz jeszcze kierujemy słowa podziękowania za wsparcie finansowe i techniczne, szczególnie pani Sołtys Smętowa Granicznego - Elżbiecie Motykowskiej oraz za przekazane upominki dla Królowej i Króla Balu Państwu Zielińskim - właścicielom sklepu "Modus".

A już za tydzień na łamach gazety ukaże się relacja z akcji "Aktywne Ferie,z GOKSiR-em 2009".

kn

GALERIA ZDJĘĆ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz