środa, 4 lutego 2009

Gm. Osiek. Informacje. Spotkanie przedświąteczne w Karszanku

Gm. Osiek, Karszanek. Spotkanie przedświąteczne

Najbardziej radosnym dla nas wydarzeniem było spotkanie opłatkowe w grudniu 2008 roku. Teraz już wiemy, że na stałe będziemy obchodzić je w naszej miejscowej świetlicy.

W 2007 roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowywały potrawy na stół wigilijny piekąc ciasta, przyrządzając wszystkie potrawy w naszej świetlicowej kuchni według z góry ustalonego menu potraw wigilijnych, przy okazji wymieniając sobie receptury.

W 2008 roku każda gospodyni przygotowała potrawę dowolnie przez siebie wybraną i przygotowaną w domu. W związku z czym zrobiłyśmy pokaz potraw wigilijnych. Ten sposób również okazał się trafny, a wspólnie spędzony czas przy stole już na zawsze zostanie nam w pamięci. Już teraz będziemy myślały, jak będzie wyglądał nasz stół w 2009, czyli obecnie nam panującym roku. W dobrym zdrowiu oczekujmy przyszłych świąt, czego sobie i wszystkim życzę.

Następnym miłym spotkaniem była zabawa sylwestrowa, która to też odbywa się cyklicznie w naszej świetlicy w Karszanku. Mieszkańcy Karszanka są zadowoleni, że mogą się pobawić u siebie, gdy za oknem mróz i wszędzie daleko. Nasze zabawy zawsze są udane, bo towarzystwo mamy zgrane. Zapraszamy jeszcze tych mieszkańców, którym zabrakło odwagi do spędzenia z nami wspólnie czasu. Już tylko za 11 miesięcy będziemy witać Nowy 2010 Rok. Mamy nadzieję, że jeszcze w większym, przyjacielskim gronie będziemy wspaniale się bawić.

Sołtys Alicja Ciarkowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz