wtorek, 13 stycznia 2009

Gm. Smętowo. remonty na koniec roku

Na początku grudnia 2008 roku rozpoczęto budowę sieci oświetlenia drogowego wzdłuż ul. Gdańskiej i ul. Dworcowej w Smętowie Granicznym. Wykonawcą robót i zarazem inwestorem jest ENERGA Zakład Oświetlenia Sp. z o.o. w Sopocie.


W ramach remontu zostały umieszczone:
- słupy ozdobne stylizowane 8m (35 szt.) z oprawami BELGICA 100W - 35 szt.
- słupy ozdobne stylizowane 4m (3 szt.) z oprawami BELGICA 70W - 6 szt.
-słupy stalowe ocynkowane 8m z oprawami OUS 100W - 5 szt.
-kabel oświetleniowy - 2 420 m.

Nowo budowana sieć oświetleniowa została tak zaprojektowana, aby stylizacją nawiązywała do unikalnego charakteru Gminy Smętowo Graniczne, a także w porze świecenia całe oświetlenie w centrum Smętowa załączało się w tym samym momencie, co wpłynie na komfort jazdy kierowców.
Istniejące oprawy na sieci napowietrznej przy ul. Gdańskiej oraz za wiaduktem w stronę Skórcza po wybudowaniu nowego oświetlenia zostaną zdemontowane.
Łączny koszt budowy nowego oświetlenia (ceny materiałów i wykonawstwo, koszty projektów i pozwoleń na budowę) to 283 638 zł.

Natomiast w listopadzie zakończono drugi etap remontu drogi transportu rolnego na odcinku Smętowo Gr.- Smarzewo . Koszt inwestycji drugiego etapu wyniósł 95 000,00 zł. Kwotę w wysokości 70 000,00 zł dofinansował Departament Środowiska, Rolnictwa i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, pozostałą kwotę w wysokości 25 000,00 zł pokryto ze środków własnych Urzędu Gminy Smętowo Graniczne.

Sukcesem zakończyły się również negocjacje Wójta Gminy Zofii Kirszenstein z Polskimi Kolejami Państwowymi. Dokonały one remontu wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 231. Już w listopadzie odświeżony wiadukt, jak widać na zdjęciu prezentuje się całkiem okazale.

Grzegorz Górski
Karol NowakowskiPo licznych interwencjach i wniosku Wójta Gminy Zofii Kirszenstein, Polskie Koleje Państwowe dokonały remontu wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 231.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz