środa, 28 stycznia 2009

XVII Finał WOŚP w Pinczynie

11 stycznia 2009 roku już po raz 17., a w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie po raz 12. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego XVII Finału WOŚP, którego tematem jest profilaktyka w dziedzinie chorób nowotworowych u dzieci, działo się u nas wiele…

Od godziny 8 do 12 siedemnaścioro wolontariuszy kwestowało na ulicach naszej miejscowości. Od godziny 16 do 19 przenieśliśmy się do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej zaprezentowali się nasi uczniowie w pokazach tańców nowoczesnych. Najmłodsi uczniowie wystąpili w jasełkach, regionalny zespół "Brzany" zaprezentował tańce i gadki kociewskie, w pokazie kickboksingu wystąpili Marta Szulkowska i Przemysław Rekowski, mistrzowie odnoszący sukcesy sportowe na arenie polskiej i zagranicznej. Jak co roku towarzyszył nam zespół muzyczny "Profil", który gra z Wielka Orkiestrą w Pinczynie od 12 lat.

Kolejnym, oczekiwanym przez wszystkich punktem programu była licytacja przedmiotów darowanych, która rokrocznie przyciąga wielu mieszkańców Pinczyna i okolic. W tym roku licytowaliśmy kubki WOŚP, piłkę z autografami koszykarzy "Polpharmy", którą wylicytowaliśmy za 200 zł, piłkę nożną, którą przekazał na licytacje UKS Pinczyn, wylicytowaliśmy za 170 zł, kosz z wędlinami ufundowany przez masarnię "Herold" za 180 zł. Licytowaliśmy także wiele innych przedmiotów, np. tort przekazany przez Piekarnie Meler z Pelplina, dres sportowy Pawła Leończyka, zawodnika Czarnych Słupsk, spodenki sportowe Marka Drewy, zawodnika Polpharmy Starogard Gd., płyty CD z autografami Golec Orkiestry, Braci Molenda, Ani Wyszkoni, wokalistki zespołu "Łzy" i wiele innych przedmiotów. Łącznie wylicytowaliśmy przedmioty na kwotę 1206,00 zł. Równolegle na dolnym korytarzu odbywał się kiermasz, podczas którego najmłodsze klasy I - III sprzedawały orkiestrowe balony, zabawki, maskotki, własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Klasy IV - VI przygotowały w świetlicy szkolnej kawiarenkę "Cafe", gdzie można było nabyć gorącą kawę, herbatę oraz spróbować gorących wypieków. Klasy I - III gimnazjum zasilały konto orkiestry serwując w barze Fast-ford zapiekanki, frytki, gofry oraz napoje. W jednej z sal odbywała się loteria fantowa, której główną wygrana były dwa zaproszenia na pizzę do baru "Budka" przy Polo-Market w Zblewie.

Zwieńczeniem imprezy było odśpiewanie przez chór szkolny piosenki finałowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której łączyliśmy się z dobrymi aniołami.

Cały tegoroczny finał WÓŚP nie odbyłby się bez pomocy innych

osób i instytucji, które pomogły nam w organizacji finału: zespołowi muzycznemu "Profil", p. Sławomirowi Burczykowi z Pinczyna, p. Marii Kosiedowskiej z Pinczyna, Masarni "Herold" ze Zblewa, piekarni "Meler" z Pelplina, zawodnikom "Polpharmy", p. Elżbiecie Glaza - kierownikowi do spraw promocji Urzędu Gminy Zblewo, Zakładowi Komunalnemu ze Zblewa.

Swój wkład w organizację XVII finału WOŚP mieli również dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, panie z obsługi, pracownicy kuchni oraz rodzice, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za okazana pomoc.

W tym roku zebraliśmy, dzięki pomocy ludzi dobrej woli, 4306,80 zł, uzyskując tym samym najwyższą sumę od 12 lat. Dziękujemy w imieniu chorych dzieci i zapraszamy za rok!

Ewa Niemczyk

galeria zdjęć - jutro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz