środa, 28 stycznia 2009

Personalia. Karol Nowakowski

KTO JEST KIM. Karol Nowakowski, ur. 14 sierpnia 1985 r. w Starogardzie Gd, rodzice Mirosława i Krzysztof, matka pochodzi z ziemi smętowskiej, ojciec natomiast wywodzi się ze Skórcza. W 2007 otrzymał tytuł licencjata wychowania fizycznego w Europejskiej Szkole Turystyki Hotelarstwa i Przedsiębiorczości w Sopocie (dawnej WSWFiT), w maju 2009 r. broni pracę magisterską na tym samym kierunku na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.


Kiedy w szkole podstawowej poszedł namówiony przez kolegę na pierwsze zajęcia do trenera lekkiej atletyki Jerzego Mykowskiego z LKS Pomorzanka Skórcz, nie wiedział jeszcze, że Królowa Sportu będzie jego pasją, której poświęci w przyszłości tak dużo czasu i energii. W Liceum poznał Dominikę Główczewską (małżonka od sierpnia 2008 r.), znakomitą biegaczkę, wicemistrzynię Europy i wielokrotną mistrzynie Polski w biegach średnich, z którą wspólnie trenował do września 2004 r., odnosząc sukcesy na arenie wojewódzkiej.

Posiada dyplomy menadżera imprez sportowych, instruktora i sędziego lekkiej atletyki. Od stycznia do grudnia 2008 r. objął pracę jako Inspektor Kultury i Sportu w Ośrodku GOKSiR
w gminie Smętowo Graniczne, a od 1 stycznia pełni obowiązki Dyrektora w tymże ośrodku. Jest najmłodszym dyrektorem tego typu instytucji w powiecie, ale na pewno jednym z najbardziej energicznych i pozytywnie nastawionych do otaczającej go rzeczywistości.

Dotychczas jako swój największy sukces uważa założenie własnej rodziny, czyli małżeństwo z Dominiką. Zawodowo: jest pionierem lekkiej atletyki, jeżeli chodzi o stworzenie możliwości do treningu uczniom w Smętowie Granicznym. Po dwóch miesiącach pracy w GOSKiR założył własny Klub la pod nazwą Lekkoatletyczny Ludowy Klub Sportowy "Ziemi Kociewskiej" w Smętowie Granicznym, pełniąc w nim zarazem funkcję Prezesa i trenera do grudnia 2008 r.

Stanowisko po nim objął Henryk Główczewski, niegdyś znany lekkoatleta, reprezentant Polski na wielu międzynarodowych imprezach. Jako pierwszy w powiecie zapoczątkował Czwartki la, które odbywają się od kwietnia 2008. Teraz mają charakter powiatowy i zarazem są eliminacjami na finał Ogólnopolski. Od listopada 2008 jest w Zarządzie Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, pełni funkcję przewodniczącego Komisji Statystycznej. Od marca 2008 prowadzi grupę zawodników.


Za cel postawił sobie bycie lepszym trenerem niż zawodnikiem. Stwarza świetne warunki dzieciom i młodzieży do rozwijania swoich sportowych talentów. Ceni sobie uczciwość oraz pracowitość. W pracy wykorzystuje siłę promocji, dzięki której Smętowo zostało ogłoszone powiatową stolicą biegów.

Jego zawodowym marzeniem jest budowa kompleksu sportowego w Smętowie wraz z zapleczem i bieżnią tartanową, są to jednak plany bardzo odległe. Jak sam powiedział, nie wyklucza wyjazdu za granicę, ale już w celu osiedlenia się i podjęcia pracy trenerskiej. Jako kraj najbardziej bliski jego ideałom wybrałby Nową Zelandię. Jego hobby jest oczywiście związane z ruchem - pływanie, bieganie, góry. Lubi słuchać rocka, dobrą książkę i film oraz wędkarstwo.

Oprac. tm


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz