niedziela, 25 stycznia 2009

Turniej piłkarski w Kaliskach

24 stycznia (w sobotę) w hali w Kaliskach odbył się turniej piłkarski.

Piłka nożna. Dziś to bez różnicy, czy ktoś trenuje w Tczewie, czy Osiecznej.

Nie ma słabeuszy


W sobotę 24.01.2009 na sali sportowej w Kaliskach odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliskach chłopców z rocznika 1996 i młodszych.


Do turnieju zostały zaproszone zespoły: "DRZEWIARZ" Osieczna, "WDA" Czarna Woda, "BOROWIAK" Czersk, "CHOJNICZANKA" Chojnice oraz "WISŁA" Tczew I i II i zespół gospodarzy "VICTORIA" I i II. W eliminacjach drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. W meczu o trzecie miejsce zespół Drzewiarza Osieczna wygrał 1:0 po dogrywce (bramka w ostatnich sekundach dogrywki) z Chojniczanką.
Mecz finałowy zakończył się również po dogrywce, gdzie zespół Wisły Tczew pokonał gospodarzy Victorię Kaliska 1:0. Kolejność w turnieju: 1 - Wisła Tczew, 2 - Victoria I Kaliska, 3 - Drzewiarz Osieczna, 4 - Chojniczanka Chojnice, 5 - Victoria II, 6 - Borowiak Czersk, 7 - Wisła II, 8 - Wda Czarna Woda.
Najlepszym bramkarzem został wybrany Kamil Fomin z Osiecznej, najlepszym strzelcem - Jakub Żurawski z Wisły Tczew, a najlepszym zawodnikiem turnieju - Adam Gołuński z Victorii Kaliska. Turniej był bardzo emocjonujący i prowadzony w sportowej atmosferze. Szczególne podziękowania dla Andrzeja Sroki i Marcina Koprowskiego - nauczycieli wf ze szkoły w Kaliskach, którzy cały turniej zorganizowali.

- Poziom bardzo wyrównany - mówiono po turnieju. - Aż przyjemnie było patrzeć na piłkarzy z Osiecznej. W niczym nie ustępowali innym, ba, byli nawet lepsi. To zasługa trenera, oczywiście. Ale także warunków treningowych, jakie obecnie ma ta miejscowość.

Tekst i foto Tadeusz Majewski


1.Młodzi piłkarze Victorii Kaliska.

2. Taniec zwycięstwa w wykonaniu tczewian.

3. Wójt gminy Kaliska Antoni Cywiński wręczał puchary.

4. Zespół z Osiecznej ze swoim trenerem.

6. Chłopcy z Tczewa wygrali turniej po wyrównanej grze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz