czwartek, 8 stycznia 2009

Koło Emerytów i Rencistów w Smętowie Granicznym

Polski Związek Emerytów i Rencistów w jest dużą i samodzielną organizacją pozarządową
z 60 - letnią tradycją, która skupia ok. 1 mln emerytów w Polsce. Działa poprzez oddziały wojewódzkie, powiatowe i gminne.


Nasze Koło Emerytów i Rencistów działa w gminie Smętowo od 2002 r. i zrzesza 51 członków. Od 15.01.2008r. mamy w naszym kole nowy Zarząd. Przewodniczącym została wieloletnia nauczycielka Barbara Galant, Skarbnikiem - sołtys wsi Lalkowy Irena Muszyńska, a Sekretarzem sołtys wsi Leśna Jania, Renata Dąbrowska. Poza tym w zarządzie są także Marianna Wojtaś i Jerzy Kwiatkowski.

Głównym celem naszego koła jest aktywizacja osób, które nie pracują, są samotne i szukają towarzystwa, rozrywki w gronie dojrzałych, ale jeszcze bardzo żywych i ciekawych osób. W tym celu zorganizowaliśmy już bardzo dużo wycieczek i spotkań, które przedstawiamy poniżej:
07.03.2008r. - płeć piękna naszego Koła odbyła bardzo miłe spotkanie z okazji Dnia Kobiet w PSP w Smętowie. Następnego dnia, już cała grupa, zebrała się przed budynkiem Gimnazjum w Smętowie, by udać się autokarem do Szymbarka, w którym zobaczyliśmy Dom Sybiraka, stół na 240 osób wykonany z jednej deski, Dom "na głowie" i wiele innych atrakcji.
21.06.2008r. wyjechaliśmy na 1-dniową wycieczkę do Torunia, w czasie której zwiedziliśmy Muzeum Piernika, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, Planetarium i miasto Toruń.

W sierpniu przez 3 dni wypoczywaliśmy nad Bałtykiem i piaszczystych wydmach w Łebie.
13.09.2008r. - w Starogardzie Gd. odbyła się IV Powiatowa Spartakiada Sportowa Emerytów
i Rencistów, w której wzięło udział 11 Kół z powiatu Starogardzkiego, łącznie prawie 200 osób.
Zajęliśmy na niej II miejsce w powiecie, do czego najbardziej przyczynili się:
Kwiatkowski Jerzy- I miejsce w wyścigu rowerowym, I miejsce w obieraniu jabłka na najdłuższą łupinę, III miejsce w biegu na 60 m.
Sonnefeld Elżbieta- I miejsce w konkurencji hula- hop, I miejsce w rzucie lotką do tarczy
Dąbrowska Renata - I miejsce w turnieju warcaby.
Zamorowska Ewa - III miejsce w wyścigach rowerowych.
Mirota Bożena - III miejsce w obieraniu jabłka na najdłuższa łupinę oraz III miejsce w tańcu Tanga i Polki para taneczna Langowska Bożena i Muszyński Tadeusz.

Oprócz tego zajęliśmy III miejsce w zbiorowym przeciąganiu liny.
30.09.2008r. dzięki uprzejmości Pani Wójt wszyscy członkowie naszego Koła i emeryci niezrzeszeni w nim bawili się w Dniu Seniora, który odbył się w GOKSiR-ze.

Jak widać w naszym kole nie ma mowy o monotonni. Najlepszym tego przykładam jest to, iż mamy już rozległe plany wycieczek i uroczystości na najbliższe miesiące. Wszystkich chętnych i zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszego Koła. Formalności można załatwić w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 11:00 w Urzędzie Gminy. Gwarantujemy dobrą zabawę i przyjemne towarzystwo.

Barbara Galant

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz